Люди, які дотримуються гасла «закони створені для того, щоб їх порушувати» - напевно замислювалися про різні афери, а цілком можливо навіть мали досвід у страхових «підставах».
Аферисти приохотилися до страхових послуг, досить часто від афер страждає добровільне медичне страхування, і, звичайно ж, автострахування.
Фахівці служби безпеки страхових компаній, визначили найчастіші схеми шахрайства серед автострахування.
«Облудне КАСКО»
«Підроблене ДТП» - аферисти інсценують ДТП в найдрібніших деталях, а щоб не псувати машини, привозять давно вже биті.
Часто в таких цілях скуповують машини після ДТП, і природно, чим пошкодження серйозніше, тим більше отримують в кишеню шахраї. Проектується абсолютно все - місце ДТП, якщо за легендою авто врізалося в дерево, знаходять «підходяще дерево», вираховують траєкторію руху автомобіля. За великим рахунком, потрібно бути достатньо розумною людиною, що володіє аналітичним мисленням і незламною логікою, шкода, що такі розуми трудяться на благо нечистого заробітку. Хоча зарубіжні психологи виділяють особливий тип людей, які просто фізично схильні до обману і незаконним діям, як правило, такі особистості відрізняються завжди і скрізь. В університеті вони з легкістю вираховують найскладніші приклади вищої математики, а в дорослому житті - їм нудно виконувати доручення директора.
Підстави, пов'язані з «несправжнім ДТП» складно вирахувати не тільки з причини детально продуманої схеми, але складністю є і той факт, що в змові можуть бути всі - учасники, свідки, інспектори ДАІ, страхові комісари.
«ДТП майбутнього» - пошкоджений автомобіль рихтують і фарбують поверхневі подряпини, знаходять «молодого бійця» у відділі прямого продажу страхової компанії та укладають договір КАСКО. Юний і не зовсім досвідчений фахівець зі страхування навряд чи при фотографуванні визначить, чи був битий автомобіль. Варто відзначити, що дана схема афери, використовується не професійними ділками, а людьми, які просто хочуть «разок» вигідно підремонтувати машину.
«А я не пив» - водій при ДТП був п'яний, але, знаходяться потрібні співробітники ДАІ, яким сплачуються солідні для міліціонерів кошти. В ході виплати, у виграші залишаються всі, крім страхової компанії.
«Подвійна виплата не міф» - досить популярний вид афери, працює у всіх країнах. Страхувальник отримує від винуватця ДТП відшкодування за завдані збитки готівкою, пише йому на місці розписку "претензій не маю". Далі, бере в ДАІ довідку про те, що постраждав від невідомого зловмисника, і направляється за отриманням виплати у свою страхову компанію.
«Ой, загорілася» - згорілий автомобіль - це справжня трагедія для власника, тільки якщо він не шахрай. В іншому випадку - це прекрасний маневр в отриманні страхового відшкодування, залишається тільки довести, що його підпалили не Ви.
Винайшовши нові методи «кидка» страхової компанії, аферисти не замислюються про покарання у разі піймання. Проте їм загрожує термін як мінімум від 5 до 10 років ..