Новини

Обережно «відпочинок»!

Відпочивати не тільки треба вміти, а й знати де краще провести свій черговий незабутній відпочинок. З досвіду страхування виїжджаючих за кордон українців, сміливо можна позначити і назвати найпопулярніші, і в той же час «багаті» на страхові випадки курорти.

Сезони відпусток, як правило, межують з «пляжним» і «гірськолижним» видами відпочинку. Улюблені місця киян, Єгипет, Туреччина, Болгарія, Хорватія, Франція, Австрія, Швейцарія. Однак, сезон сезону різниця. Досить часто страхувальники хочуть погрітися на сонечку взимку, а влітку - відправитися випробувати нові лижі. І в цьому випадку, вибирають не самі відомі стежки. Для засмаги по міцніше, вражень по яскравіше, примхи гурмани втихомирюють в Африці, Таїланді, Кореї, Китаї, Індніі. Відома фраза радянського поета-публіциста К.І. Чуковського «не ходіть діти в Африку гуляти» правдива, але якщо дотримуватися здорового глузду, дотримуватися елементарної обережності і захищати себе від всіляких напастей, в тому числі і за допомогою страховки, тоді фраза класика перебільшена.

Також, цікавий факт, досить часто звернення туристів збігаються по захворюванням і по країнах в яких вони відпочивають. Наприклад, за статистикою, від захворювання травної системи частіше наші одноплемінники страждають вТаїланді, Індії, Китаї, Єгипті, Туреччині, а травми пов'язані з ударами, розтягненнями трапляються в Швейцарії та Австрії. Застуди, нежить трапляються в таких країнах гірськолижного туризму, як Франція, Італія і Болгарія.

Але в країнах зарубіжжя підстерігають не тільки мігрені, переломи, алергія, опіки або навпаки, обмороження, а й несумлінні мешканці приймаючої туристів країни! Досить часто відбувається крадіжка документів і багажу туристів, що завдає не менше клопоту, ніж недуга. Через це, необхідно зберігати пильність навіть в самих райських куточках планети.

Ще один важливий момент, який стосується настання страхових ризиків, це вік подорожуючого. Ось вже дійсно, хто як ... а найбільше схильні до захворювань діти і літні люди. Дітки до року, і літні люди від 70 років, відносяться до підвищеної групи ризику. Вони частіше страждають від різкої зміни клімату, дивовижних комах яких на батьківщині впринципі не зустрінеш навіть при великому бажанні, і сонце їх нешкодує, дуже часто наступають теплові удари.

Виходячи з вищесказаного, радимо уважніше ставитися до себе. Не варто зловживати незвичною їжею і напоями, хоча міцними напоями, навіть звичними, зловживати теж не варто. І нехай це буде краще понад обережність, ніж легковажне нехтування. Причому, завжди потрібно думати «а що якщо ...». Не забувайте, що в чужій країні, прав і захисту у Вас менше.

Необхідно уважно підходити до вибору страховки. Це не просто «папірець для посольства», це документ-гарант, про який Ви згадаєте в нелегку хвилину на відпочинку.

Медичну страховку потрібно купувати, насамперед виходячи з країни відпочинку. Як зазначила спеціаліст зі страхування Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна» Ірина Васильєва, найдорожче лікування - в США, Канаді, за ними слідує Японія, потім Австралія, Нова Зеландія, Перу, Уругвай, де страхова сума 50 000$. Така страхова сума виправдана, оскільки, в цих країнах тільки за одну консультацію у лікаря можна заплатити від 1 тисячі доларів. Для Європи рекомендована страхова сума 30 000 €. Що стосується відпочинку в Єгипті, Індії, Йорданії, Таїланді, Конго, Кореї, Марокко, Туреччини, Шрі Ланці та інших країн, прийнятна сума покриття 15 000 $, логічно, що і платіж за страховку буде значно менший.

Також, хочемо зазначити, що особливості відпочинку, краще обговорювати зі своїм менеджером у страховій компанії. Під особливостями мається на увазі, екстремальний відпочинок, котрий також як і вік, підпадає в підвищену групу ризику. Якщо Ви не бажаєте банально провести відпочинок у горизонтальному положенні на березі океану, а збираєтеся вивчати підводний світ рифів, або отримати вправність спуску по «чорній» гірськолижній трасі, про це обов'язково потрібно сказати. Це в інтересах туриста. Так, заплатите ви трохи більше, але при цьому, якщо раптом обставини змусять скористатися послугами страхової компанії, страховий поліс дозволить повністю покрити витрати. У полісі буде позначатися, який конкретно вид екстриму Ви обрали, під цей вид і допомога буде спеціалізована. Наприклад, покриття лікування в декомпресіонній камері, оплата послуг дайв-медиків та інше.

Існує хибна думка, що медичний поліс виїжджаючих за кордон, це задоволення для досить забезпечених людей. Це міф. Страховий поліс, це не розкіш, а доступна для кожного туриста послуга. Для прикладу, повноцінний семиденний відпочинок в Туреччині, з повним страховим покриттям за программою «Платинум», включаючи страхування від нещасного випадку, у нашій компанії коштуватиме 6,25 $. Однак, завжди серйозно підходьте до вибору страхової компанії, правильно розставляйте пріоритети, звертаючи увагу на досвід і масштаби страхової компанії. Так як, ринок України рясніє розмаїттям страхових «контор» обіцяючих щосекундну цілодобову допомогу в «разі чого», однак, найчастіше застрахованих чекає розчарування. Звертайте увагу на запропоновані туристичними фірмами страховки, в яких досить сумнівні і двозначні умови.

Ірина Васильєва, відзначає, щоб уникнути неприємних ситуацій, необхідно при укладенні медичної страховки, назвати країни які Ви збираєтеся відвідати. Скажімо, якщо Ви позначили, що пункт призначення відпочинку - Непал, а самі по волі випадку забули, що купівля сувенірів для родичів призначена в Таїланді. У такому випадку, страхова компанія має всі підстави оплатити витрати на лікування лише в медичних центрах Непалу.

Всі наші поради разом з елементарною уважністю і обережністю, допоможуть Вам уникнути неприємних ситуацій і не зіпсувати відпочинок.

2021-06-08 20:04