Питання насущне і відповідей завжди може бути багато. Необхідно відразу розуміти і розмежовувати два види страхування: обов'язкове і добровільне.
Обов'язкове страхування регулюється Державою. У добровільному страхуванні, кожна страхова компанія в праві визначати тариф самостійно.
Обов'язковими видами страхування в Україні є (Стаття 7 Закону України «Про страхування»): обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспорту (автоцивілка), Зелена карта для виїзду за кордон на транспорті, обов'язкове страхування від нещасного випадку пасажирів на транспорті. Це ті види, з якими менеджер зі страхування зустрічається практично кожен день. Всі інші види обов'язкового страхування, їх ще приблизно 35, зустрічаються рідше, і стосуються найчастіше юридичних осіб, профгосподарств.
Наприклад, тариф на поліс Автоцивілки складається з базової річної ставки, помноженою на поправочні коефіцієнти, з якими можна докладно ознайомитися, переглянувши заключні положення Закону. Базова ставка і коефіцієнти розраховуються Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) актуарним методом, грунтуючись на статистичних даних і рівні збитковості даного виду автострахування. Дешевше цей продукт може бути тільки через несумлінність компанії, так як зменшення тарифів Автоцивілки - це порушення законодавства.
Відповідно, те, що кожна страхова компанія робить «свої» тарифи на цей вид страхування - міф. Може бути тільки невелика різниця по франшизам.
У Зеленій карті, зовсім просто. Існує одна сітка тарифів, розмежування йде тільки по країнах, СНД або Європа. Також хочемо відзначити, з 04.10.2011 року, вартість на Зелену карту стала нижче. Ви можете ознайомитися з новими тарифами у нас на сайті.
Що ж до добровільних видів страхування.
Тариф на страхування вашого автомобіля по КАСКО, залежатиме від марки моделі, стажу водіння людини, віку. За умовами страховки будуть опції, що впливають на ціну КАСКО. У ці параметри можна включити евакуатор, збір документів та експертиз, і як один з основних визначальних чинників ціни страховки - величина франшизи.
У туристичному полісі, основними факторами для визначення тарифу є кількість днів проведених за кордоном, і країна в яку їде людина. Решта умов малозначно вплинуть на тариф. Якщо Ви захочете в свій поліс включити ще й страхування від нещасного випадку на 10 днів, в нашій компанії, вартість до полісу складе всього 2,80 грн. за всі 10 днів відпочинку.
У страхуванні майна, на тариф вплине Ваше бажання застрахувати тільки конструктив (стіни, покриття підлоги) або ж разом з внутрішньою обробкою, а також, вибір страхової суми на яку Ви застрахуєте свій нічний спокій за власне майно.
У медичному страхуванні, визначення тарифу залежить від індивідуальних побажань клієнта щодо умов Договору. На вартість вплине вибір клініки, в якій клієнт забажає обслуговуватися. Це може бути як державна, так і комерційна клініка, клас клініки теж вплине на вартість Договору медичного страхування.
Підводячи підсумок, можна зробити висновок. Вартість страховки за великим рахунком визначає сам клієнт, грунтуючись на певні умови та побажання.
Так що вибір стоїть за Вами.