Новини

Що таке патронаж дитини?

Що таке патронаж?

 

Патронаж - це програма спостереження дітей. Не всім відомо, але, патронаж можуть проходити всі дітки безкоштовно.

 

Після того, як дитина з'явилася на світ, і всі його дані зафіксовані в поліклініці, патронаж проводиться безкоштовно, серед всіх без винятку новонароджених, за адресою фактичного проживання, незалежно від прописки та наявності медичного полісу. Безкоштовний патронаж триває перший місяць життя малюка. Педіатр і медсестра районної дитячої поліклініки приходять до Вас додому, і обстежують дитину. Як правило, перших десять днів лікар повинен приходити на будинок щодня, в подальшому, відвідування виглядає приблизно так: кожен 14 і 21 день життя новонародженого.

Якщо мова йде про платний патронаж в комерційній клініці, відвідування лікаря можуть бути узгоджені індивідуально. При цьому, патронаж може тривати не тільки місяць, а щомісяця до року. Таким чином, кваліфікований лікар стежить за правильним розвитком дитини, дуже важливо, щоб перші роки дитини були під ретельним наглядом спеціалістів.

 

Що відбувається під час першого візиту?

 

Перший візит має на увазі:

 

• загальне знайомство лікуючого лікаря з малюком і його батьками;

 

• лікар повинен з'ясувати, як проходила вагітність, чи були ускладнення, якщо так, то які конкретно. Як проходили пологи, природним шляхом або кесарів розтин. Обов'язково Вас запитають про показники шкали Апгар, ці дані у Вас повинні мається на обмінній карті, з такою картою Вас виписують додому з пологового будинку.

 

Шкала Апгар - це показники дитини через хвилину після народження. Лікарі оцінюють стан дитини за п'ятьма параметрами: дихання, пульс, колір шкіри, м'язовий пульс, рефлекторна збудливість. Дана система допомагає спочатку визначити гостре погіршення стану малюка і запобігти непоправні ускладнення після пологів. Адже пологи - це величезний стрес не тільки для матері, але і для маленької людини.

 



 

• щоб уникнути спадкових захворювань, педіатр збирає інформацію про стан здоров'я батьків та близьких родичів;

 

• детальний огляд дитини, який включає: огляд голови (форма, наявність гематом, стан джерельця), колір шкіри, вушка, зів (будова твердого та м'якого піднебіння), живіт, грудна клітка, ноги, руки. Проводить огляд пупкової ранки новонародженого;

 

• огляд мами: промацує груди мами, спостерігає за тим, як мама годує малюка; дає практичні рекомендації по грудному вигодовуванню, розповідає про те, яким повинен бути раціон годуючої мами і чому їй так важливо частіше відпочивати;

 

• в завершальному етапі візиту, лікар обов'язково залишає інформацію про той, як правильно доглядати за новонародженим, коли і як купати, чистити носик і вушка, а також про розпорядок дня маленького, його загартовуванні, прогулянках та розвитку.

 

При наступних візитах лікаря, обов'язково проходить огляд, а також обумовлюються питання мами.

 

Для діток питання медичного страхування особливо актуальне, а тим більше для новонароджених. У програму медичного страхування діток до року обов'язково входить патронаж, а вже яка клініка обирається - справа батьків.