Новини

Медичне страхування в Україні

Стаття заснована на базі інтерв'ю Любиченко Олексія директора Подільського офісу АСК «ІНГО Україна» для телеканалу UBR.

 

На сьогоднішній день одним із самих перспективних видів страхування в світі є медичне страхування. Велика кількість країн користується послугами обов'язкового медичного страхування і розширює пакетні умови добровільного медичного страхування.

 

Що стосується обов'язкового медичного страхування (ОМС), всі учасники процесу отримують вигоду. У Росії громадяни, які мають ОМС за рахунок резервів країни, можуть отримувати наступні послуги: амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну допомогу, швидку медичну допомогу, стоматологічну та онкологічну допомогу, профілактичні обстеження, вакцинопрофілактика, лікарське забезпечення. Якщо Росія робить тільки перші кроки в становленні ОМС, то в разі добровільного медичного страхування заданий дуже хороший ритм розвитку.

 

В Україні обов'язкове медичне страхування не затверджено, регулярно йдуть дебати політиків на тему «Впровадження ОМС», але на певному моменті всі перипетії стихають.

 

Про вигідність ОМС в Україні говорити рано, все залежатиме від того, хто і за якою системою буде фінансувати медицину. Для початку Україні необхідно переглянути реформи пов'язані з охороною здоров'я в цілому, починаючи від цінової політики зарплат лікарям і закінчуючи адекватним облаштуванням держклініках.

 

Стан більшості клінік державного відомства знаходяться настільки в критичному стані, що дуже невелике число столичних медустанов можуть похвалитися наявністю хоча б 60% необхідного обладнання для адекватної допомоги людині.

Наша країна не зможе вийти на новий рівень у медичному страхуванні поки ставлення людей до медицини в Україні залишається скептичним. Зауважте, ми не сказали «державній медицині», ставлення негативне і до комерційних установ.

 

Хоча слід зазначити, при консультуванні Клієнтів за програмами медичного страхування, спочатку помічається негативне ставлення до продукту з базовими державними медичними клініками. На жаль, в нашій країні рівень кваліфікованості лікаря рідко залежить від місця роботи і зарплати.

 

Для підняття медичного страхування в Україні, необхідна повна реструктуризація всіх верств органів охорони здоров'я, ефективне фінансування клінік і розвиток медичної інфраструктури по всій Україні.