Новини

На що потрібно звернути увагу при укладанні КАСКО?

Укладаючи договір страхування, проконсультуйтеся з менеджером. Задавайте навіть найдурніші «на перший погляд» питання, як результат, така увага до деталей допоможе більш чітко розібратися з договором.

Важливі деталі.

Договір - це документ, який юридично встановлює, що буде предметом страхування, хто страхувальник, хто вигодонабувач (той, хто за договором отримує страхове відшкодування), на яку суму страхується майно, на який термін, і звичайно ж, умови між страховою компанією і страхувальником .

Укладення договору страхування - це угода. Ваша задача, уважно ознайомитися з пропонованими умовами страхової компанії.

Автострахування

1. Перевіряйте правильність написання терміну дії страховки в договорі. Будьте уважні, якщо Ви оформляєте страховку сьогоднішнім числом, то діяти вона буде з 00.00 годин. Іноді, менеджер може проставити час біля дати дії договору. Це означає, що страховка почне діяти з обумовленого часу.

2. Звірте по техпаспорту номер кузова автомобіля, людський фактор притаманний навіть дуже делікатному менеджеру. З такою помилкою страхова компанія виплатить відшкодування, але у процесі можуть виникнути труднощі.

3. Обов'язково уточніть у менеджера зі страхування щодо амортизаційного зносу. Як правило, автомобіль якому ще немає 5-ти років, страхується без обліку зношування. Це означає, що при ДТП, страхова компанія сплатить компенсацію як за нову деталь.

Наш коментар: за всіма ризиками, крім викрадення і повної загибелі транспортного засобу, страхова компанія виплачує відшкодування без урахування зношування, але в виділених ризиках викрадення і тотальна загибель, знос буде вираховуватися.

4. Читайте пункт в договорі, у якому обумовлюється, чи входять в умови КАСКО послуги евакуатора, а також, збір документів і експертиз при ДТП.

Наш коментар: досить часто незалежна експертна оцінка потрібна в разі, якщо Вас зачепить автомобіль, проте Вас визнано не винним у ДТП. Це буде називатися регресом.

5. Правильно позначте страхову суму в договорі. Простими словами, це сума, в межах якої, страхова компанія виплачує відшкодування. Не продешевіть, страхова сума повинна бути дорівнювати ринковій вартості застрахованого автомобіля. Це у Ваших інтересах.

6. Ліміт відшкодування - що це? Ліміт відшкодування, може дещо здешевити тариф по КАСКО. Але тут необхідно розібратися і зрозуміти, чому вартість може бути нижче або вище. Ліміт відшкодування може бути:

  • По кожному страховому випадку (з кожним страховим випадком страхова сума не зменшується. Приміром, Ваша страхова сума по автомобілю Hyundai Tucson рівна 160 000,00 грн. Ця сума не буде зменшуватися на суму виплати.)
  • За договором страхування (у цьому випадку, страхова сума є агрегатною. А значить з кожним ДТП, вона буде зменшуватися на суму виплати. Приміром, страхова сума 160 000,00 грн. Збиток був на 40 000,00 грн. , страхова сума за договором вже буде 120 000,00 грн.)
  • По першому страховому випадку (такий ліміт значно зменшить вартість КАСКО, але є і певний нюанс. Страхова сума є лімітом по одному страховому випадку. Договір перестає діяти з моменту першого заявленого ДТП. Така страховка вигідна для досвідчених водіїв, які переважно переміщуються на авто в спальних районах Києва. Для людини, яка не представляє пересування без автомобіля, і розуміє всі «принади» українських доріг, така страховка навряд чи буде вигідною.

Наш коментар: самий «ходовий» ліміт відшкодування «За договором страхування». І це виправдано. Вартість КАСКО від цього значно не збільшується, та й за статистикою, такої суми на рік вистачає. Звичайно, якщо Ви тільки вчитеся водити автівку, або придбали собі досить недешеву машину, краще звернути увагу на страховку в якій ліміт буде фіксований на кожне ДТП.

7. Уважно ознайомтеся з винятками із страхування в договорі. Як правило, не покривається гідроудар, водіння в нетверезому стані, порушення правил дорожнього руху. Останнє можна включити у вартість страховки.

Наш коментар: намагайтеся максимально «укомплектувати» страховку по КАСКО, заплатите Ви не набагато більше, але у форс-мажорній ситуації не пошкодуєте про це.

8. Заздалегідь обумовлюйте, на якому СТО буде проходити ремонт автомобіля.

Наш коментар: не поспішайте вибирати спеціалізоване СТО, тим більше, якщо Ваш автомобіль вже не на гарантії. Мало того, що така опція підніме тариф, рекомендоване СТО від страховика, може виявитися дилерської станцією.

9. Дізнайтеся у спеціаліста зі страхування, де в договорі прописано умова про так званий «простий збиток». Простим збитком, вважається ДТП, в якому немає постраждалих і винних, і якщо сума збитку не більша 10 000,00 грн. Тоді виклик ДАІ необов'язковий, але, викликати аварійного комісара все одно доведеться.

Наш коментар: незалежно від суми ушкодження, викликати ДАІ необов'язково у випадках пошкодження лакофарбового покриття, декоративних елементів кузова, бою скла чи фар, внаслідок попадання каміння або предметів під час руху автомобіля.

10. В кінці договору, з боку компанії, обов'язково повинна бути мокра печатка і підпис.
Будемо раді, якщо наші рекомендації принесуть Вам користь.