Новини

Відсутність ОСАГО - привід для штрафу?

За що тільки не можуть даішники штрафувати водіїв! Тепер до цього і так пристойного списку додався ще один документ - страховий поліс ОСЦПВ.

«Автоцивілка», як інакше називають цей документ, вважається обов'язковим на дорозі. Разом з техпаспортом на машину і правами його потрібно обов'язково брати з собою, якщо ви виїжджаєте на трасу. Правда, більше ніяких документів від водія не потрібно, тому що згідно з поправками автомобільного законодавства від 2011 року було дещо спрощено життя простого автомобіліста.

ОСЦПВ - це поліс, який свідчить про страхування цивільної відповідальності власника автомобіля за нанесений ним збиток майну, здоров'ю або життю учасникам транспортного руху. Оскільки даний документ вважається обов'язковим, Кабінет Міністрів України розробив положення про те, як має проходити цивільне страхування. Весь описаний алгоритм отримання страхового поліса єдиний для всіх водіїв і для всіх страхових компаній, які отримали від держави ліцензію на видачу полісів такого виду.

Але ОСАГО необхідний не тільки для того, щоб в інспектора ДАІ був зайвий привід вас зупинити або оштрафувати. Даний документ дозволяє істотно скоротити витрати, якщо ви стали учасником серйозного ДТП. Кожен водій, який стикався з аварією на дорозі, звичайно, не роздумуючи, купляє страховий поліс, щоб убезпечити себе. Щоб бути впевненим у безпеці на дорозі, потрібно бути застрахованим від незапланованих витрат. Так що придбати поліс варто не тільки через загрозу штрафу, але в першу чергу для своєї безпеки.

Звичайно, ми сподіваємося, що аварійні ситуації на дорозі ніколи не відбудуться з Вами, але поліс страхування ніколи не буває зайвим.