Новини

«Коли страховка не потрібна, взимку їзда небезпечна і страшна»

Нарешті зима взяла своє, дерева вкриті білосніжним снігом, і весь пейзаж нагадує казку - так би сказав романтик, а реаліст задумається про страховку КАСКО.

 

Напередодні новорічної феєрії, величезна кількість киян їде за місто, хто в Карпати, хто в Крим, а хто просто на дачу. Ситуація на дорогах Києва вже достатньо небезпечна, а адже після 12 грудня синоптики прогнозують похолодання до - 15-20 градусів морозу.

 

На дорогах слід очікувати ожеледицю, а через снігопад - погану видимість.

 

У зимовий час причиною ДТП в 75% є несприятливі дорожні умови.

 

Коли шини потрапляють на ожеледицю, їх зчеплення з дорогою відразу знижується в 4-5 разів, що у свою чергу в декілька разів збільшує гальмівний шлях транспортних засобів. А це означає, що швидка зупинка автомобіля просто неможлива. Такі дорожні умови вимагають від водіїв і пішоходів підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання Правил дорожнього руху.

 

Тому в умовах ожеледиці й снігового накату:

 

• на слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, при керуванні авто на швидкості плавно гальмуйте

 

• при русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижана кірка на цих ділянках дороги з'являється раніше, ніж скрізь, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами

• на слизькій дорозі не гальмуйте різко, це не тільки марно, але й небезпечно. Різке гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше до втрати керованості. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м'яко. Не робіть різких рухів кермом

 

• не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ, знижуйте швидкість до мінімуму.

 

Дотримуючи всі ці правила, вдобавок застрахуйте КАСКО на автомобіль, так як якщо ДТП через ожеледицю таки трапиться - страхова компанія виплатить відшкодування.