Новини

Звідки взялася зебра і розмітка на дорогах?!?

Якщо на міста подивитися зверху вниз, площа землі вкрита тисячами звивин .... широких, більш вузьких, прямих, звивистих - все це дороги.

 

Природним чином здавна дороги утворювалися під натиском постійно мандруючих людей, човників, що продають всяку всячину. У місцях, де найчастіше проходили люди - вимальовувалися стежки. Згодом стежки перетворювалися в дороги.

 

Дороги в часи наших «прапрапрадідів» були суцільні, не мали ніяких позначень. Людина сідала в свою повозку, а хто багатший в автомобіль, і спрямовувалася вперед до незвіданої подорожі. Так як доводилося керуватися лише власною логікою та везінням. У той час культура дорожнього руху була неактуальна ..

 

У 1900 році Європа починала активно користуватися автомобілями, і тому в самих продвинутих країнах швидко стало ясно - безконтрольний рух ні до чого доброго не приведе. Вводилися різні заборони і правила, але підсумок був один - автолюбителі не розуміли, як же розминутися на дорозі з іншим учасником руху.

 

Тому, у 1911 році Едвард Н. Хайнз (член дорожньої комісії Wayne County в штаті США Мічиган) запропонував нанести на першу бетонну дорогу миру, Woodward Avenue в Детройті, центральну лінію для розділення смуг руху.

 

Через 10 років після цього в передмісті Бірмінгема в містечку Sutton Coldfield з'явилася перше маркування Великобританії.

 

Як і прийнято, у винаходах людини - приживаються в масах лише самі корисні й ефективні ноу-хау. Розмітка стала настільки успішна в підвищенні безпеки на дорогах, що згодом біле маркування доріг стало стандартом у Великобританії і безлічі інших держав.

 

До речі кажучи, про колір розмітки, цікаво, що в більшості країн використовується біла розмітка. Хоча Австрія, Швейцарія, Німеччина, Естонія іноді використовують жовті, червоні, оранжеві кольори (як правило «кольорова розмітка несе в собі статус тимчасової).

 

Мало того, що Німеччина в минулому постала перед усім світом як «чорна, проклята» земля в зв'язку з породженням фашизму, відомий і той факт, що в 1938 році на дорогах використовувалася чорна розмітка, що надавала ще більшої похмурості державі.

 

Що ж стосується самої розмітки, вона ділиться на горизонтальну і вертикальну. Горизонтальна наноситься на проїжджу частину, а вертикальна - на елементи дорожньої обстановки. Будь-яка розмітка має свій сенс, одні - попереджувальні, інші - інформаційні, треті - що забороняють. По праву можна сказати, якщо не вивчили розмітку - на дорозі Вам робити нічого.

 

Одна з найпопулярніших розміток у світі - пішохідний перехід. Про неї знають навіть найменші діти, адже дана розмітка так мило називається - «Зеброю». Назва говорить сама за себе - волею не волею згадаєш цю парнокопитну тварину вдивляючись у біло-чорне забарвлення дороги.

 

Вперше Зебра як засіб забезпечення безпеки на дорозі була введена у Великобританії, в місті Слоу 31 жовтня 1951. Втім, до цього моменту такий різновид дорожньої розмітки також існував, однак розмічався на дорожньому полотні дещо інакше і являв собою металеві кухлі, які розкладалися на асфальті.

 

До речі, цікавий факт щодо дорожньої розмітки, і знову стосується Німеччини. Саме ця країна так полюбила Зебру, що щорічно відзначає її День Народження.

На сьогоднішній день, загальна протяжність автомобільних доріг планети перевищує 15 млн км. Можна сказати, це вагома частка світобудови миру таким, яким ми його знаємо.