Новини

Сьогодні День Страховика

Кожен день ми стараємося для Вас, раді коли Ви задоволені нашим сервісом, доброзичливістю, щиро хочемо бачити на Ваших обличчях тільки посмішки. Пропонуємо сьогодні, 6 жовтня, згадати про тих, хто завжди допомагає Вам у врегулюванні різних нелегких ситуацій в дорозі на транспорті, в подорожі за кордоном.

Саме сьогодні, 6 жовтня, рівно 90 років тому, почав свою діяльність Держстрах РРФСР (Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка). Ця дата і була прийнята в якості дня заснування страхової діяльності в Росії. Незважаючи на те, що в Україні офіційно День Страховика як свято не затверджено, ми приєднуємося до святкування Дня Страховика.

Коротко про історію.

Перш ніж почати розмову про історію, розберемо вихідне значення терміна «страхування». «Страх» - саме на цьому заснований сенс однокореневого йому «страхування». Страх перед стихією, яка знищує посіви, страх перед розбійниками та грабіжниками, саме страх підвів людей до усвідомлення необхідності страхування.

6 жовтня Раднаркомом РРФСР було прийнято декрет «Про державне майнове страхування», який поклав фактичний початок подальшому розвитку державного майнового страхування в Росії. З того самого часу, в селах і невеликих містах почали утворюватися пункти страхування, які організовували страхування приватних господарств відстихійних лих, загибелі худоби, розорення посівів. Вже тоді зароджувалося страхування транспорту, як сухопутного, так і водного.

16 листопада 1947року була організована страхова компанія«Інгосстрах», яка успішно працює і до цього дня в Росії.

Масовість виникнення страхових компаній, спричинили об'єктивні передумови до демонополізації страхового ринку в СРСР. Верховною Радою СРСР 26 травня 1988 року був прийнятий Закон про кооперацію, в якому передбачалася можливість створення кооперативних страхових установ.

Що стосується України, перша страхова компанія – Товариство взаємного страхування від вогню - була створена в 1863 році в Полтаві. З часом, цілий ряд товариств такого типу з'явилися також у Києві, Одесі та Харкові. Ці товариства обслуговували переважно великих домовласників, купців і фабрикантів умежах відповідного міста. Страхувальникам, які укладали договори страхування на кілька років підряд, надавалися пільги, і застосовувалося навіть безоплатне страхування по так званому "золотого полісу".

До революції, основним центром розвитку страхування в Україні, була Одеса. Саме в цьому портовому місті, була найбільша кількість представництв страхових компаній з Америки, Англії, Франції, Росії.

Найбільш вагомим імпульсом у створенні недержавних страхових організацій стало затверджене 19 червня 1990 року Радою Міністрів СРСР "Положення про акціонерні товариства та товариства з обмеженою відповідальністю" та Постанова Ради Міністрів СРСР "Про заходи щодо демонополізації народного господарства", прийняте 16 серпня 1990 року. Ці нормативні акти дозволяли займатися страховою діяльністю і конкурувати між собою державним, акціонерним, взаємним і кооперативним товариствам.

На прийняття в 1996 році Закону "Про страхування" зробило вітчизняний страховий ринок більш цивілізованим. Головним перетворенням стало підвищення розміру мінімального статутного фонду страхової компанії і прив'язка його до поточного офіційного курсу євровалюти.

Страхова компанія АСК «ІНГО-Україна», яка перевірена часом, вважається показником якісної роботи на страховому ринку України, з дев'ятнадцятирічним досвідом роботи.

Страхування надійно вкоренилося в економіці України, і є невід'ємною її частиною. Як сказав один відомий мислитель В.Швебель: Те, що раніше для лицаря був укріплений замок, сьогодні для рядового громадянина являє соціальне страхування.