Новини

Поетапне збільшення суми виплат для ДТП за європротоколу

Моторне страхове бюро України прогнозує, що введення європротоколу в Україні допоможе у врегулюванні від 80 до 87% всіх ДТП. Ліга страхових організацій України підтверджує, що дане нововведення почне діяти вже цієї осені, і зараз ведеться робота над відповідними змінами законодавства.

Відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів ...» європротокол в Україні набуде чинності 18.09.2011 року. Його дія поширюється на ДТП, в яких відсутні травмовані і загиблі, всі учасники події застраховані і не перебувають у стані наркотичного або алкогольного сп'яніння, а також під впливом медичних препаратів. У такому разі, оформлення ДТП відбувається на місці, учасники не залучаються по 124 статті Кодексу адміністративних порушень, а виплати по ДТП починаються через 90 днів після повідомлення страховій компанії.

Європротокол вітчизняного зразка буде копіювати аналоги європейських країн. Це зроблено для зручності всіх водіїв - які залишають країну, так і для тих, хто в'їжджає в неї. На сьогоднішній день протоколом передбачається, що сума збитку на одного потерпілого не повинна перевищувати 10 тисяч гривень. З часом передбачається поступове збільшення суми, так як ринок готовий до такого врегулювання ДТП. Виплати при цьому будуть проводитися набагато швидше.

МТСБУ вже сьогодні запропонував схему, за якою буде вводитися розмір максимальної ДТП виплати за протоколом, без залучення співробітників ДАІ. Як уже згадувалося, з вересня 2011 оформлення ДТП без участі патрульних буде можливо при розмірі збитків до 10 тисяч гривень. У 2013 році ця сума становитиме 15 тисяч, в 2014- 20 тисяч, а в 2015 - 25 тисяч гривень.