Новини

Київських водіїв очікують величезні штрафи за п’яну їзду

Очевидно, українські водії вже в повній мірі оцінили автострахування і його плюси. Але, на жаль, в деяких ситуаціях страховка ОСАГО, поліс КАСКО чи інший тип страхування не стане в пригоді. Скоро любителів перебувати за кермом «під градусом», цілком можливо, очікує більш вагоме покарання, ніж зараз.

 

 

Поза сумнівом, в Києві серед винуватців ДТП найбільше нетверезих водіїв. Виходячи з цього, в Верховній Раді, як адекватна реакція, з’явилася пропозиція з допомогою «драконівських» санкцій урезонити п’яних лихачів. Був розроблений і оприлюднений відповідний законопроект.

 

 

Отож, згідно з ним для водіїв, котрих інспектори ДАІ впіймали за кермом «під шафе» вперше, планка штрафів сягає 6800-7650 гривень (підвищена в 2-3 рази в порівнянні з сьогоднішніми цифрами). Як малоприваблива альтернатива – позбавлення водійських прав на три-чотири роки.

 

 

«Рецидивістів» (тобто тих, кого піймали за кермом п’яними повторно) очікує ще більша суворість – штраф в 8 500-11 900 гривень. Альтернатива – адмінарешт тривалістю 10-15 діб з вилученням машини або позбавлення на 4-5 років водійських прав з вилученням транспортного засобу.

 

 

Заради справедливості слід відмітити, що нетвереза їзда вже потрапляла в коло уваги депутатів. Спроби санкціонувати більш радикальні міри за неї не знайшли підтримки у більшості. Чим закінчиться історія зараз? Поживемо-побачимо.