Новини

Медичне страхування працівників та порядок його оподаткування

Успішна сучасна компанія повинна піклуватися не тільки про свій прибуток, але також і про свій персонал. І в категорію витрат відносять не тільки нарахування по заробітній платі, але також і витрати на організацію робочого і вільного часу працівників. Важливий пункт тут - це медичне страхування.

Навіть здорова людина не застрахована від раптової нежиті або більш серйозних захворювань.

Щоб хвороба не вивела з ладу весь робочий процес, роботодавець повинен подбати про медичну страховку свого персоналу. Крім того, страховка є своєрідним стимулом для працівників. Якщо про працівника піклується компанія, то і його віддача на благо компанії буде максимальною.

Лікування і профілактика хвороб, як вже зазначалося вище, це витрати на мотивацію. Тому в бухгалтерському обліку їх відносять до витрат на заробітну плату співробітників.Відповідно, розраховуючи податок на зарплату, варто включити в розгляд також медичне страхування персоналу.

Медична страховка в повному обсязі записується в той звітний період, під час якого вона була заключена, незалежно від фактичної виплати грошових коштів.

Зазвичай договір про страхування укладається на термін в один рік, проте витрати розподіляються по всіх звітних періодах - тобто на кожен місяць. При цьому всі кошти, виплачені за рік, записуються на перший місяць звітного періоду, а потім залишки списуються на наступні місяці.

Іноді договір про медичне страхування оформлюється на кожен місяць, тоді проблеми із списуванням коштів немає.

У бухгалтерському обліку існує ще одна практика: витрати на страхування вважають не як витрати на зарплату, а відносять до щомісячних премій. Незважаючи на те, що статті витрат практично ідентичні, у бухгалтерському звіті вони оформляються по-різному.