Новини

За прострочений талон ТО штрафують?!

Останнім часом, ми стали часто чути від клієнтів питання, а згодом скарги, які стосуються частих зупинок інспекторами ДАІ, що запитують про наявність талона ТО.

А оскільки, багато хто його вже не тримає в автомобілі, або термін просто прострочений, є ймовірність отримання незаконного штрафу!

Нагадаємо, Верховна Рада 05.07.2011р. прийняла Законопроект, що передбачає скасування обов'язкового технічного огляду для легкових автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях.

Відповідно, виписування штрафів за прострочений талон техогляду - незаконна процедура з боку інспекторів ДАІ.

І якщо Вам, все таки виписали такий штраф, його необхідно оскаржити в суді!Кілька наших клієнтів, розповідали, як траплялися на виверти співробітників Державтоінспекції.

Спочатку, співробітник ДАІ цікавиться, чи є у Вас талон ТО, а покажіть .... нібито прощупуючи грунт, чи обізнані Ви в цьому питанні, чи знаєте зміни прийняті Верховною Радою. І далі діють, як то кажуть, методом експромту, який виллється для Вас штрафом в 425 гривень.

Подібні випадки, про які нам стало відомо, відбувалися в Київській області. Можливо це тимчасова тенденція, а можливо й ні. У всякому разі, водіям потрібно чітко знати, що їх не мають права штрафувати за відсутність талона техогляду.

Є кілька причин, чому інспектора ДАІ стали дозволяти собі подібну вільність.

По-перше, це те, про що ми говорили. Необізнаність людей у питанні скасування обов'язкового техогляду. З пантелику збиває нечітка ситуація з обов'язковим проходженням техогляду для фізичних і юридичних осіб. Ми з досвіду можемо сказати, що багато хто не зовсім чітко розуміють, кому і за яких умов потрібно отримувати талон техогляду.

У попередній статті, ми складали таблицю, в якій детально визначено, яким категоріям автомобілів необхідно проходити техогляд.

По-друге, на початку вересня в інтернеті стали з'являтися статті, в якихговорилося, що водіям потрібно в терміновому порядку пройти техогляд, накше штрафи - неминучі.

Подібні рукописи напевно спантеличили водіїв, і при пред'явленні інспекторамиДАІ вигаданого порушення, не можуть чітко протистояти і навести точні факти своєї інформованості про прийняття Законопроекту стосовно відміни обов’язкового ТО.