Новини

Найграндіозніші виплати в історії страхування

У страхуванні існують ризики, при яких страховик зобов'язаний у наслідку виплатити вельми кругленьку суму, мова йде не про КАСКО або ОСЦПВ, а про найбільші виплати в страховому просторі. Такі ризики мають на увазі величезні фінансові втрати для страхувальника. Як правило, найбільш великі збитки трапляються в майновому, морському і авіаційному страхуванні.

 

Все це статистика, на ділі, ризиків, які приносять колосальні збитки страховикам - величезна безліч. Так, приміром, як грім серед ясного неба в Японії буквально по черзі трапився землетрус і як наслідок цунамі. Стихійне лихо в Японії привело до найбільшим в історії морського страхування збитків.

Страхові виплати за ризиками морського страхування досягли близько $ 2 млрд. Японія періодично страждає від сили стихій, варто лише згадати 1995 рік, коли землетрус в Кобе повалив економіку країни мало не на дно. На той час, страхові компанії виплатили $ 3,5 млрд. Для цього і призначена страховка - захистити фінансове становище страхувальника.

 

Одне з найбільш збиткових подій для страховиків вважався землетрус у Каліфорнії в 1994 році. Страхові виплати склали $ 20,3 млрд.

 

Також, відразу згадується ураган "Ендрю", який США обійшовся в $ 20 млрд.

 

 На жаль, з регулярністю буйства стихій в Японії, США майже регулярно стикається з терактами.

 

11 вересня назавжди залишиться чорним днем для всього світу, в той день загинуло 2977 чоловік (не включаючи 19 терористів): 246 пасажирів і членів екіпажів літаків, 2606 чоловік - у Нью-Йорку, в будівлях ВТЦ і на землі, 125 - в будівлі Пентагону. Для страхових компаній США теракт означав виплати від 15 до 41 мільярдів доларів. Величезні збитки понесли не тільки американські компанії, але і компанії інших країн, які в свою чергу брали на себе ризики американських страховиків. Наприклад, всесвітньо відомий англійський страховик Ллойд втратив близько 450 мільйонів доларів, що склало близько 3 відсотків її можливостей.

 

У минулому році і страхові компанії Росії відчули на собі всю міць справи випадку, виплативши вкладникам АМТ-банку 12,9 млрд. рублів. У російській історії страхування вкладів цей страховий випадок став найбільшим.

 

Одне з найбільших страхових відшкодувань трапилося в 1971 році, коли родина канадського фермера Джорджа Мюллера отримала $ 14.000.000. Мюллер 14 вересня 1970 загинув на власному ранчо, намагаючись захистити свої володіння від хуліганів.

 

У 1978 році збиток англійської компанії був оцінений $ 2.000.000.000. Відповідачем за цим страховим випадком була в одна з німецьких страхових компаній. Приводом для позову стала катастрофа зафрахтованого англійцями танкера «MT AMOKO Kadiz », що відбулася біля берегів Англії 16 березні 1978 року, в результаті якої в море вилилося близько 66 млн. галонів нафти. Як відомо, німці по сьогоднішній день оплачують страхове відшкодування.