Новини

Нові права з чіпом

Людина так влаштована, що більшість нововведень спочатку сприймає вкрай негативно, а вже потім вирішує корисні вони для неї чи ні. Класичний приклад – автоцивілка (ОСАГО). Обов’язковість її оформлення у 2005 році викликала у водіїв бурю протестів. На разі страхові компанії довели дієвість схем компенсації нанесених третім особам збитків в ДТП. Водії переконались, що можна купити поліс автострахування і принаймні частково зменшити обсяг виплат в разі своєї вини в аварії. 

 

Точно така ж ситуація склалася зі введенням нових водійських прав з чіпом. Їх почали видавати 28 травня 2013 року, а вже в середині липня відмінили. Причина – незадоволення водіїв, які не хочуть платити за чіповане посвідчення 250 гривень. Права на звичайному бланку, як відомо, коштують не більше 200 гривень. Невже переплата в 50 гривень настільки принциповий момент? Чи може справжня причина в чомусь іншому?

 

 

 

Можливо, водії просто остерігаються більшого контролю над ними з боку Державтоінспекції. Водійське посвідчення з чіпом містить більше інформації про особу водія, ніж документ старого зразка. Але, з іншого боку, посвідчення з біометричним чіпом – це можливість спростити відносини між водієм та інспектором ДАІ. Цей документ не потрібно передаватиДАІшнику до рук, його необхідно лише показати для зчитування чіпа спеціальним пристроєм. Очевидно, що права з чіпами все одно скоро запровадять. Можливо, варто розглянути їхні переваги, а не шукати недоліки?