Новини

Як користуватися дитячим кріслом в автомобілі?

На превеликий жаль, на наших дорогах достатньо часто можна побачити дітей в салоні автомобіля без спеціалізованого утримуючого пристрою. Деякі батьки навіть вважають, що якщо дитина сидить у нього на руках, вона у повній безпеці. А в реальності виходить точно навпаки. При зіткненні вже на швидкості 50 км / год сила інерції перевищує величину ваги тіла в десятки разів, і дитина може бути придавлена тим, хто знаходиться позаду нього.

Батьки піклуються про безпеку свого чада у будинку, закриваючи гострі вугли меблів і ховаючи небезпечні іграшки. Але про безпечне перевезення дитини, на сьогоднішній момент замислюється невелика кількість сімей.

Наша думка однозначна - перевозити дитину без утримуючого пристрою навіть на невеликі дистанції - небезпечно.

Існують цілі організації з розробки утримуючих механізмів для дітей різного віку. Краш-тести показують наскільки зменшується ймовірність травмування чи загибелі малюка при ДТП.


Це таблиця груп дитячих утримуючих механізмів. Кожна окрема група відповідає вазі дитини. Дуже важливо купувати крісло точно підходяще для дитини за вагою. Купуючи крісло на виріст, Ви економите на збереженні безпеки своєї дитини. Якщо вага дитини буде меншою або більшою від допустимої ваги для групи, розробники не гарантують належного функціонування механізму.

Що потрібно вимагати від дитячого автомобільного крісла?

  • найважливіше - це звичайно захист дитини при різкому маневрі, гальмуванні або ДТП
  • комфортність крісла для дитини

Як правильно обрати крісло для дитини?

Купуйте крісло тільки в спеціалізованих магазинах. Групи утримуючих пристроїв встановлені відповідно до Європейських норм безпеки ЕСЕ-R44/03. 

При покупці переконайтеся, що пристрій відповідає європейським стандартам, у позитивному випадку на ньому обов'язково проставляються знаки відповідності та офіційного затвердження.

В даний час діють Правила ЕСЕ-R44/03, але багато провідних виробників вже зараз випускають пристрої, що відповідають більш жорстким вимогам ЕСЕ-R44/04, що вступили в силу в 2009 році. В Україні сертифіковані крісла не виробляють.

Перед відвідуванням магазину обов'язково уточніть вагу дитини. Попросіть менеджера з продажу встановити крісло в Вашому автомобілі, посадіть дитину, упевніться, що йому зручно. Купуйте крісло з різними регулюваннями, знімною оббивкою. Звикайте, що утримуюче крісло повинно бути невід'ємною частиною вашого автомобіля поки дитина не досягне 12-13 років.

Розберемо детальніше таблицю по групам пристроїв.



«0» і «0 +» - з народження до 1-1,5 року (так звані автоколибелі або автолюльки). Установка даної категорії крісел, повинна здійснюватися так, щоб дитина перебувала потилицею і спиною вперед по ходу руху. Краш-тести показали, що така установка більш ефективна, оскільки, в разі різкого гальмування або зіткнення голова немовляти втрималася ложем люльки або спинкою крісла.



«0 +» і «1» - від народження до 4-4,5 років (дитячі автомобільні крісла) встановлюються як по ходу, так і проти руху;

Запам'ятайте, якщо автомобіль обладнаний подушкою безпеки для пасажира, то вона обов'язково повинна бути відключена, інакше при спрацьовуванні може травмувати дитину. Якщо це зробити неможливо, то встановлювати на переднє сидіння дитячі утримуючі пристрої, розташовані проти ходу руху, заборонено.



«1» - від дев'яти місяців до 4-4,5 років;

У більшості випадків кріплення крісел здійснюється з використанням штатних ременів безпеки або за допомогою спеціального кріплення «Isofix» (мал. 1). Іноді використовується спеціальна платформа для установки.



(Малюнок 1)

Кріплення «Isofix» передбачає наявність спеціальних кронштейнів на нижній платформі дитячого утримуючого пристрою, за допомогою яких воно в двох точках жорстко кріпиться до проушин на сидінні машини, третя точка кріплення забезпечується, в залежності від виробника, за допомогою регульованої опори або додаткової стропи, фіксується до спинки заднього сидіння автомобіля.



«2» і «3» - від 3 до 12 років. Ці пристрої завжди забезпечуються регульованими по висоті спинкою або підголовником. Дана група пристроїв власних ременів не має, фіксація дитини здійснюється разом з кріслом за допомогою автомобільних ременів безпеки. Аналогічно пристібаються діти при використанні подушки-бустера з підлокітниками.

Для «2» і «3» групи крісел, придбайте спеціальні адаптери ременя. Вони забезпечують правильне функціонування штатних систем безпеки автомобіля при перевезенні дітей від 4-х років незалежно від ваги і знижують можливі негативні наслідки ДТП.



«1» - «3» - від дев'яти місяців до 12 років. Такі пристрої мають більш складну конструкцію, що дозволяє підганяти основні розміри крісла у відповідності з дитиною в міру його зростання.

При купівлі автомобільного крісла для дитини, в комплекті Ви обов'язково отримаєте інструкцію по установці крісла в автомобіль. Запам'ятайте самі базові рекомендації з експлуатації крісла:

  • діти ростуть дуже швидко, стежте за тим, щоб допустима вага для певної групи крісел не перевищувала норму. В ході підростання малюка, купуйте відповідну групу утримуючого пристрою;
  • завжди використовуйте дитячі крісла, навіть якщо це дорога в найближчий магазин;
  • застосовуючи штатні ремені для дитини, обов'язково стежте, щоб вони охоплювали тулуб через плече і в районі пояса.

У питанні захисту маленького пасажира, покладайтеся на власну уважність і перевірені пристрої безпеки.