Новини

Оформлення ДТП

Про важливість підготовленості до певних подій, ми вже не раз говорили в наших статтях. ДТП - це саме та подія, яка змушує забути самі елементарні речі.

Як правило, перші 40 хвилин думки людини, що потрапила в аварію приблизно наступні: куди йти, що робити, куди дзвонити, куди платити?

 

Отже, можуть бути дві ситуації після ДТП: з тяжкими наслідками і без.

 

Перший випадок несприятливий результат ДТП: важко постраждалі, значний матеріальний збиток, або не дай Бог загиблі.

Документування подібного ДТП складається з безлічі документів.

 

«Довідка про ДТП» - документ формату А4, який містить дані про те, що трапилося ДТП (місце, час, дата, учасники ДТП, дані автомобіля ).

 

«Схема ДТП» - на папері-міліметрівці співробітник ДАІ позначає схему ДТП. Виглядає це приблизно так:

«Протокол огляду технічного стану транспорту», в даному випадку документ необхідний для перевірки технічного стану автомобіля.

«Акт медичного огляду на стан сп'яніння учасників ДТП» - напрямок Ви заповнюєте на місці ДТП. У напрямі Ви повинні дати відповідь, підтверджуєте чи медичний огляд на наявність алкоголю чи наркотичних елелементів в крові.

 

Також, обов'язково складається «Пояснення причетних до ДТП водіїв», «Свідчення свідків» і «Повідомлення про ДТП».

Якщо ДТП обійшлося без постраждалих людей, і не тягне серйозних наслідків оформлення ДТП проходить значно швидше і простіше, але, тим не менш «папери» не менше.

 

Обов'язково заповнюється «Схема ДТП», «Пояснення учасників і свідків ДТП», «Протокол про адміністративне правопорушення», «Оповіщення про ДТП» та «Опис механічних пошкоджень, отриманих транспортними засобами в результаті ДТП». Останній документ повинен містити інформацію про пошкодження автомобіля, причому в подробицях, наприклад: ліва фара тріснула, пробитий радіатор, праве крило пом'яте з надривом металу і так далі.

Необхідно пам'ятати один важливий нюанс, всі вищеперелічені документи оформляються при безпосередній присутності або участі водіїв, окрім паперів пов'язаних з опитуванням свідків ДТП.

 

Після ДТП негайно займайтеся пошуком свідків і не забувайте викликати страхового комісара від Вашої страхової компанії.

До сумнівного щастюя, статистика показує, що 60% аварій порівняно несерйозні, і водії мають можливість за домовленістю розійтися «по хорошому». Якщо Ви домовилися з водієм оплатити йому ремонт пошкодженого елементу автомобіля, обов'язково беріть розписку.

 

Розписка повинна підтверджувати, що другий учасник ДТП (потерпілий) не має претензій до Вас ». В даному випадку формальність полягає лише в цифрах, вся інша інформація в розписці пишеться в довільній формі. Наводимо перелік необхідної інформації для розписки:

 

• ПІБ обох учасників ДТП;

 

• дата, час і місце ДТП;

 

• адреси прописки і проживання;

 

• марки, моделі та держномери автомобілів;

 

• опис пошкоджень машини постраждалої особи;

 

• сума відшкодованого збитку;

 

• особистий підпис потерпілого.

 

Ви повинні розуміти, що Ваша організованість і зібраність в подібних випадках необхідна саме в цю секунду, з цього, заповнюйте всі документи вкрай ретельно, другого шансу переписати не буде.