Новини

Падіння цін на бензин

Практично для кожної третьої людини заправляти автомобіль проблематично. Напевно, не буде голосно сказано - але утримання автомобіля вважається розкішшю, ніж повсякденним засобом пересування. ХХІ століття знаменується колосальним підняттям цін на паливо, по суті, наш час - кульмінаційний момент у розвитку нафтових продуктів.

 

Місяць тому українські водії відчули довгоочікуване зниження цін на бензин. Стрімко падають світові ціни на нафту прискорили процес падіння цін на АЗС.

Як повідомили в експертно-аналітичній групі з питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної галузі, зниження цін відбудеться в два етапи: на 0,1 грн / л - з 29 травня і настільки ж - з 4 червня.

 

Як правило, ситуація з бензином в Європі повторюється і на українському ринку. Експерти відзначили, що в Європі ціни на нафтопродукти знизилися:

• на бензин А-95 - на 7,9%

• на дизельне паливо - на 3,4%

В Україні, станом на 12.06.2012 р, ціни на паливо наступні.:


За оцінками експертів, є позитивна динаміка показників, від яких впливає ціноутворення. При сприятливих факторах, найближчим часом нам є сенс сподіватися на зниження цін. Якщо говорити про бензин А-92, то це близько 25 коп, якщо про А-95 -. це приблизно 10 коп. Тобто, в принципі, при бажанні трейдери могли б знизити ціни на цю величину.

 

Побоюватися необхідно переорієнтації білоруських НПЗ на російський ринок, адже саме це може послужити бар'єром. Але, все-таки будемо сподіватися на краще.

 

Слід зазначити, що після зниження цін, вартість бензину на різних АЗС так чи інакше буде відрізнятися. Причиною тому буде, той факт, що кожен з операторів торгів нафтопродуктами буде відштовхуватися від поточних тарифів.

 

Більш чітка картина буде видна в середині липня. За словами експертів, саме в ці терміни прогнозується активне зниження цін.

 

Питання дорожнечі бензину настільки актуальне, що при незалежному моніторингу автомобілів у столиці, кожен 5-й водій готовий тимчасово відмовитися від щоденного використання авто, і кожен 7 водій зробив свій вибір на користь громадського транспорту.