українська
Новини

Невже Автоцивілка знову подорожчає??!

Півтора роки тому кожен, хто страхував ОСЦПВ, знав, що існує три типи поліса:

 

1-й тип - поширювався на будь-яку людину незалежно від стажу та віку;

2-й тип - поширювався тільки на одну людину, але зате на будь-який автомобіль;

3-й тип - поширювався на кількох людей і на один автомобіль.

 

МТСБУ ввело зміни, і залишився лише один тип страхування ОСЦПВ: 1-й. 

 

Для тих, хто страхувався по 2-му і 3-му типах зміни були недоречні, по суті, всі вони відчули «подорожчання». А ті, хто страхувався по 1-му типу, змін ніяких не помітили.

 

До такої ситуації в страхуванні ОСЦПВ всі звикли, але в МТСБУ знову почали розглядати питання введення нових тарифів, а також нового механізму врегулювання збитків.

 

В кінці грудня МТСБУ затвердив проект тарифів, а на початку січня направив його на затвердження Національній Комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

 

Нагадаємо, вартість поліса Автоцивілка визначається виходячи з шести критеріїв, але діапазон коригувальних коефіцієнтів застосовується тільки до деяких з них:

  • базовий платіж 180 грн.;
  • місце реєстрації автомобіля (К2);
  • сфера використання транспорту (К3);
  • водійський стаж (К4).

Тепер же пропонується підвищити базовий платіж з 180 грн. до 320 грн., це на 77,8% більше.

 

У підсумку, з урахуванням нових коефіцієнтів і підвищеного базового платежу, вартість поліса ОСЦПВ виросте в середньому на 30-50%.

Думки страховиків щодо подорожчання Автоцивілки розділилися.

 

Одна частина страхових компаній вважає, що підвищення базового платежу з 180 грн. до 320 грн. - відверто перебір. Тому, вносяться пропозиції подати документ на розгляд регулятора нижчу суму - 272 грн., збільшення базового тарифу на 51%. Але навіть у цьому випадку, ОСЦПВ все одно подорожчає, приблизно на 15-20%.

 

Інша половина страховиків вважають, що підвищення тарифів виправдано, адже, незважаючи на зростання виплат необхідно враховувати і інфляцію. Наступна об'єктивна причина в неможливості адекватного функціонування ОСЦПВ - через занижені тарифи та високих комісійних агентам «з'їдаються» резерви страхових компаній.

 

Скільки б не велося дебатів «ЗА» і «ПРОТИ», подорожчання ОСЦПВ не минути, це швидше питання часу.

 

До речі, варто відзначити, за кордоном обов'язкове страхування цивільної відповідальності на порядок дорожче, ніж українські тарифи. При цьому, даний вид страхування ідеально налагоджений практично на всіх рівнях, починаючи від сервісу закінчуючи завжди своєчасними і повними виплатами.

 

Можливо, з подорожчанням ОСЦПВ українське страхування перейде на новий рівень розвитку, час покаже ...