Новини

Техогляд скасовано

2011 приніс для українських власників автомобільних засобів несподівану новину: скасування техогляду. Технічний огляд вже давно вважався пережитком минулого. Щоб отримати заповітний талон, без якого їзда по українських дорогах вважається незаконною, потрібно було витратити багато часу, сил і грошей. При цьому якість державного технічного огляду явно не дотягувала до ідеалу.

Тому за ініціативою президента Верховна Рада прийняла рішення спростити процедуру технічного контролю за станом автомобільних засобів, скасувавши її в тому звичному ключі, який існував до цього.

Варто зазначити, що скасування техогляду знайшло відображення тільки на некомерційних машинах. Автобуси, вантажні авто і легкові машини, які використовуються в комерційних цілях, як і раніше повинні проходити технічну перевірку. Причому автобуси повинні перевірятися двічі в рік, вантажівки - щорічно, а решта машин - один раз на два роки.

Здавалося б, техогляд вже давно став тільки тягарем для водіїв, однак зовсім без контролю над технічним станом машин на дорогах не можна. Адже будь-яка поломка, яка була виявлена ​​на техогляді, могла б бути виправленою до того, як стане причиною аварії на дорозі. Тому техогляд не скасували повністю, а лише замінили іншою процедурою, яка називається технічний контроль. Тепер ДАІ може штрафувати водіїв не за відсутність талона про техогляд, а за поганий технічний стан авто. Якщо ж поломка машини призвела до аварії на дорозі, то відповідальність за ДТП також понесе водій.

Інспектори ДАІ вже вигадали, яким чином вони будуть шукати недбайливих водіїв. Для цих цілей планується вести патруль спеціальних машин з випробувальними приладами. Зупинивши будь-який автомобіль, інспектор зможе швидко оцінити його технічний стан. Так що відтепер техогляд може застати вас зненацька в будь-який момент.