Новини

Чим обернеться літня негода для страхових компаній

Примхи природи, які відбувалися в Україні цього літа, загрожують серйозними осінніми виплатами по КАСКО для страхових компаній. Фінансисти вже зараз пророкують збільшення обсягів відшкодувань тільки з автострахування до 10%.

Проблеми в сільському господарстві теж завдадуть серйозний фінансовий удар по страховиках. У серпні багато вітчизняних СК підрахували суми, в які їм вилилися липневі дощі з градом.

Шторм, який обрушився на Севастополь на самому початку літнього сезону, викликав переполох серед страховиків. Велика частина вимог про відшкодування збитків булла пред'явлена власниками автомобілів, дахи, скло і капоти яких постраждали від несподіваних опадів граду. Середній розмір виплати кожному автовласнику коливається в межах 10-15 тисяч гривень, а загальна сума відшкодувань сягнула двох мільйонів гривень.

Київ, негода також не обійшла стороною, деякі райони міста були сильно затоплені після злив. Найчастіше автівки просто плавали у воді, що призвело до істотних пошкоджень блоків управління машини та різноманітних електронних пристроїв. Незважаючи на те, що автострахування має ряд винятків, виплати зросли на 5-7%.

Через негоду збільшилася кількість звернень за медичними полісами, так як дощі провокують захворювання дихальних шляхів. Страховиків рятує тільки те, що багато українців перебувають у закордонних відпустках, і їх захворювання в цей період покриває медичний поліс, оформлений на час подорожі.