Новини

З вересня 2011 скасовуються поліси ОСЦПВ другого і третього типів

Вже у вересні поточного року власники автомобілів отримують право набувати поліс ОСЦПВ України виключно першого типу. У договорі прописується конкретний транспортний засіб, до управління якого допускається будь-який водій, який має чинні права.

Страхові компанії не можуть поки однозначно спрогнозувати, чи підвищуватимуться ціни на ОСЦПВ, проте вже відомо, що в МТСБУ підготовлені зміни щодо тарифів автоцивілки. З вересня стандартний термін оформлення страхового полісу - 1 рік. П'ятнадцятиденні поліси ОСЦПВ, які раніше призначалися для проходження технічного огляду автомобіля, скасовуються.

Найбільш очікуваною і революційною подією є введення європротоколу в Україну. Ця новаторська система призначена для оформлення незначних ДТП. Європротокол давно і досить успішно працює в багатьох країнах Європи, а також у сусідній Росії. Утвердження такого протоколу можливе тільки в тих випадках, якщо:

  • учасники ДТП мають поліси ОСЦПВ
  • відсутні постраждалі
  • матеріальний збиток не перевищує 10 тисяч гривень на кожного потерпілого
  • потерпілі приймають узгоджене рішення щодо винуватця події

Європротокол міститиме опис типових випадків наїздів та аварій, на які поширюється його дія. Це значно спрощує і полегшує оформлення ДТП, тепер водіям не доведеться чекати прибуття на місце інспекторів дорожньо-патрульної служби.

Згідно нових правил, що вступають в силу з осені 2011 року, пришвидшиться отримання страхових виплат. Після повідомлення про ДТП, що сталося, страхова компанія зобов'язана розрахуватися з потерпілими протягом 90 днів. Це набагато швидше, ніж зараз – через місяць після винесення судового рішення.