Новини

Як швидко можна отримати страхове відшкодування по КАСКО?

Якщо Вам вже доводилося скористатися страховкою КАСКО, Ви напевно знаєте, що часовий проміжок від подачі заяви до отримання грошей через касу кожен раз може відрізнятися, адже існує цілий ряд факторів, що впливають на «швидкість» даного процесу.

 

1. Складність ризиків

 

Якщо з Вами стався так би мовити «простий збиток» - виплату Ви отримаєте досить швидко. Інша справа, якщо автомобіль після ДТП перебуває у стані «тотал» або визнаний викраденим. У першому випадку, оцінюються залишки транспортного засобу. Можливі два варіанти виплати:

 

1. виплата = ринкова вартість (в рамках страхової суми) - франшиза - вартість залишків. При цьому сам автомобіль залишається у Клієнта.

 

2. виплата = ринкова вартість (в рамках страхової суми) - франшиза. Право власності на автомобіль передається страховій компанії.

 

У другому випадку, після відкриття кримінальної справи компетентними органами, як правило, виплачується 30% суми. Друга частина (70%) виплачується після закриття кримінальної справи.

 

Якщо викрадений автомобіль знаходять, то страхову виплату необхідно повернути страховій компанії. Якщо викрадений автомобіль виявився пошкодженим, то витрати на ремонт страхова компанія відшкодує.

 

2. Величина суми виплати

 

Чим більше виплата, тим довше процес виплати може затягнутися. При дотриманні всіх правил, природно, Вас не змусять чекати довше обумовлених у договорі строків. Але, слід враховувати, якщо Вам виплачують значну суму грошей, то підготовкою та підписанням супутніх документів займаються не тільки менеджера середньої ланки, але й довірені особи компанії. На жаль, іноді через тривалість підписання рахунків у відділі перестрахування, обробки в бухгалтерії, перевірки в службі безпеки страхової компанії - процес може затягнутися.

 

3. Людський чинник або українська ментальність

 

Як правило, даний фактор поширений в невеликих компаніях, де можна зустріти не кваліфікованих співробітників, де відчувається, що гасло страхової компанії - заробіток, і не важливо, чи виконуються зобов'язання перед Клієнтами. Це ще одна причина звертатися тільки в перевірені страхові компанії.

За виплатою приходить людина в особливому емоційному стані. Стрес від спілкування з потерпілими, співробітниками ДАІ, черг в судах накладають відбиток на поведінку страхувальника. Через це, часто співробітники відділу збитків вислуховують лайку і негатив, але, в тому і полягає специфіка роботи - в розумінні людей. Співробітники відділу збитків, не завжди відрізняються рівнем кваліфікації, в який входить стриманість і емоційна стійкість, і після недружньої бесіди з Клієнтом, роблять все, щоб уповільнити і ускладнити процес виплати.

 

4. Документація

 

Коли відбувається страховий випадок, Вам обов'язково необхідно під'їхати в страхову компанію і написати заяву. Далі, спеціаліст відділу врегулювання збитків надає консультацію і дає перелік всіх необхідних документів. У цьому питанні, затягнутися справа може тільки з причини Клієнта, а не страхової компанії.

 

Підводячи підсумок, перше, що допоможе Вам швидко та «безболісно» отримувати страхове відшкодування - правильний вибір страхової компанії, всі наступні фактори безпосередньо залежать саме від цього.