Новини

Дороге КАСКО, що робити?

На сьогоднішній день, за статистикою кожен п'ятий киянин застрахований за КАСКО, кожен другий бажає застрахувати свій автомобіль, але в силу певних обставин оформлення страховки відкладається в довгий ящик.

Ми розповімо, як скоротити «довгий ящик» і зробити обмірковану і вигідну для Вас страховку.

Почнемо з визначення потреби страховки. Визначте для себе, в яких ситуація Вам найбільше може знадобитися страховка КАСКО.

Якщо Ви не бажаєте засмучуватися через дрібниці, наприклад у випадках попадання каміння в лобове скло, падіння предметів на кузовну частину автомобіля, в такому разі, необхідна страховка з мінімальною франшизою.

Франшиза - це частина грошей, яку Ви відкшкодовуєте самостійно. Більш простими словами, якщо франшиза за Вашим договором КАСКО 1 000 гривень, а збиток становить 10 000, виплатять Вам 9 000 гривень, арифметика проста.

Визначення найбільш небажаних ризиків - дуже важливий момент у разі потреби заощадити.

Якщо ж Вас найбільше турбує ризик викрадення або повної загибелі автомобіля, беріть нульову франшизу по цим двом ризикам.

Наступне питання - це вибір страхової суми.

Купивши новенький автомобіль з автосалону, і тільки виїхавши на трасу, миттєво машина втрачає в ціні кілька тисяч гривень.

Дуже важливо, застрахувати автомобіль на повну ринкову вартість автомобіля. Автомобіль з року в рік стає дешевше. Не позбавляйте себе можливості отримати адекватну виплату при настанні «тотал» вибравши невелику страхову суму.

Пояснимо, страхова сума - це Ваш ліміт виплати. Тобто, у разі настання серйозного страхового ризику, це розмір страхового відшкодування.

Тут питання економії недоречне, оскільки економія в цьому випадку буде не на Вашу користь.

Не менш важливо, грамотно обрати страхову компанію. Якщо у Вас є сприятливий досвід з виплат страхової компанії знайомих, або ж особистий досвід зі страхуванням і виплатами по Автоцивілці, придивіться. Зробіть моніторинг ринку страховиків, подивіться рейтинги по виплатах, одним словом знайте потенційного партнера.

Саме партнера. Укладаючи договір зі страховою компанією, Ви отримуєте і захист, проте й деякого роду зобов'язання, які в разі ДТП треба виконати:

  • виклик аварійного комісара
  • виклик ДАІ

Компанія, яка існує не перші п'ять років на ринку страхових послуг, цінує свою репутацію і дорожить довгостроковими відносинами з Клієнтами.

За великим рахунком, основне визначення ціни страхування КАСКО, залежить від параметрів автомобіля, стажу та віку водія.

Якщо Ваш стаж водіння більше 5 років, і вік від 25 років, по можливості, намагайтеся не включати в договір особ, з меншим стажем і віком. Тариф розраховується від найменшого водійського стажу і віку.

Далі, в договорі є пункт щодо ремонту застрахованого автомобіля. Якщо Ваш автомобіль вже не на гарантії, можна сміливо вибирати послуги рекомендованих СТО від страховика. В хороших страхових компаніях є акредитації з багатьма дилерськими станціями. Таким чином, безсумнівно, два плюси відразу - економія і оптимальний сервісний центр.

Скоротивши розтрати на придбання страховки КАСКО, не забувайте, завжди можна купити поліс з розбивкою платежу. Деякі компаній можуть надати розбивку до чотирьох платежів, поквартально. Оплачувати таку страховку буде куди простіше.

Наша порада така, правильно розставивши пріоритети і обравши страхову компанію, якісне страхування КАСКО може придбати будь-яка людина.