Новини

Кінець світу таки буде?!

Хто б міг подумати, що ураган такої сили міг обрушитися на США?! Але це все-таки сталося, ураган «Сенді» по праву вважається наймасштабнішим стихійним лихом в Штатах.

 

На сьогоднішній день, жертвами «Сенді» стали 36 людей в США і Канаді, 70 чоловік по всьому Карибському басейну. Крім того, у водах Карибського моря в неділю пропав човен із шістьма французькими туристами, які прямували з острова Домініка до острова Мартініка. Місця призначення французи так і не досягли. Серед загиблих є і діти, вони загинули в результаті падіння дерева в окрузі Вестчестер. Цифри ці дуже відносні, так як ураган стихати не збирається.

 

Штати Нью-Йорк і Нью-Джерсі оголосили зонами лиха, таке рішення було прийнято у Білому домі. Тепер мешканці цих штатів, які постраждали від урагану "Сенді", зможуть отримати допомогу з федерального бюджету.

На півночі Нью-Джерсі прорвало дамбу, і вода затопила містечко Муначі, де триває рятувальна операція.

 


За повідомленням інформагентства АР, в Південній і Північній Кароліні і в Огайо без електрики залишаються близько 6 мільйонів домогосподарств і підприємств.

Так тепер виглядає метрополітен Нью-Йорка.

 

Загалом, наслідки шторму на собі відчують близько 50 млн осіб. Близько мільйона американців наказали евакуюватися.

 

Що стосується економічних наслідків урагану «Сенді» втрати можуть перевищити $ 20 млрд.

 

У скрутному становищі опинилися і страхові компанії Америки, фінансові втрати можуть скласти від $ 7 млрд. до $ 8 млрд.

Старший економіст в Wells Fargo Securities LLC Марк Вітнер, прогнозує зменшення ВВП США на 0,1 - 0,2 процентних пунктів. Це колосальні збитки ...

Не дивлячись на горе та втрату майна багатьох жителів США, гроші є гроші, і ніхто не забуває про так званий «різдвяний сезон». Економісти беруться за голову, усвідомлюючи, що «Сенді» вплине на масові продажі одягу, аксесуарів і сувенірів. Буря може зменшити зіставні продажі в листопаді на цілих 3 відсотки, торгівля може впасти на 40 відсотків у постраждалих штормових районах в перші тижні листопада.

 

Тим часом поки економісти підраховують втрати, «Сенді» сміливо курсує далі ..