Новини

За тиждень в Києві сталося дві масштабні пожежі, є жертви

У вівторок вночі загорівся житловий будинок у районі метро Арсенальна, пожежа була настільки сильна, що до рятувальних робіт було залучено 23 одиниці техніки. Слід зазначити, що пожежники спрацювали досить швидко і якісно, постраждалих немає.

 

На наступний день, на місці події почала працювати пожежна та спеціальна комісія, з'ясовуючи обставини пожежі на вулиці Мазепи.

 

Як вдалося з'ясувати, пожежа почалася на горищі будинку. До нещастя, перекриття на горищі були з дерева, тому, вогонь поширювався з жахливою швидкістю, таким чином, охопивши площу близько 600 квадратних метрів.

Постраждалих немає, але є зіпсоване майно. Квартири верхніх поверхів в страшному стані, повністю згоріли меблі, апаратура, чорні стелі і стіни.

На сьогоднішній день, всі люди, житло яких постраждало, розміщені в готелях Києва.

 

«Ми зберемо штаб, на засіданні якого вирішимо і питання компенсацій матеріальної шкоди. Поки в домі працюватиме комісія, жителі без доступу в свої квартири. В даний час приміщення охороняються підрозділами міліції. Протягом доби будуть виконані всі необхідні роботи, щоб відновити газопостачання та теплопостачання в будинку, щоб якомога швидше люди повернулися в квартири, придатні до проживання ", - сказав голова КМДА Олександр Попов.

За неперевіреними чутками, кожній родині держава готова виділити 10 000 гривень, а от чи вистачить цієї суми для ремонту хоча б однієї кімнати - питання.

 

Можливими винуватцями масштабної пожежі в центрі Києва могли стати бездомні, які пробравшись на горище, вирішили погрітися. У будь-якому випадку, людину, яка б змогла відповісти за те, що трапилося не знайшли.

 

Друга пожежа трапилася сьогодні близько третьої години ранку в ресторані "Аура" під аркою Дружби народів за адресою Володимирський узвіз, 2е.

Ресторан був на реконструкції, і урочисте відкриття мало відбутися 27 листопада, відповідно ремонт був повністю закінчений.

Ресторан «Аура» міг похвалитися одним з найдорожчих ремонтів в Києві, стиль ресторану був шикарний. Власники закладу і в рекламних проспектах робили удар на красу: тут немає стін, замість них - скляні вітражі, які відкривають прекрасну панораму на Київ. Розкішний, стильний інтер'єр і одночасно радісна, вільна атмосфера, де хочеться по-справжньому розслабитися. До слова про власників, за чутками, «Аура» належить чоловікові Ані Лорак.

При з'ясуванні деталей пожежі, стало відомо, що раннє, проти ресторану було навіть відкрито кримінальну справу, про причини поки нічого невідомо.

 

Відносно самої пожежі, було встановлено, що був здійснений підпал. За словами свідків, п'ять чоловік у масках забігли в ресторан, облили все бензином і підпалили.

На жаль, є жертви, загинуло дві жінки, які працювали в «Аурі» прибиральницями. Ще 4 четверо охоронців-чоловіків встигли вибігти з будівлі.

 

На місце прибули 30 пожежних автомобілів. Вони розтяглися ланцюжком від Арки дружби народів до Європейської площі. Вся територія навколо ресторану була оточена міліцією. Пожежі присвоєно найвищий ранг складності.

 

Підсумок і мораль: пожежа може статися в будь-якій будівлі, і якщо Ви як власник квартири можете ручатися за свою обізнаність в безпеці техніки пожежної безпеки, Ви не можете бути впевненими за інших жителів будинку або як у випадку з пожежею на Арсенальній і зовсім третіми особами. Страхуйте свої фінансові інтереси - як ніколи Ви оціните переваги страховки, якщо вона знадобитися, якщо ні - Ви спокійно можете не відкладати на «всякий пожежний».