Новини

Найнебезпечніший вид транспорту

Напевно, для кожного чоловіка мотоцикл залишається заповітною мрією, тільки от при покупці мрії, в автосалоні особливо ніхто не пояснює, що при ДТП ймовірність загибелі мотоцикліста дорівнює 76%.

 

Київські мотоциклісти геть не дотримуються правил дорожнього руху, правил безпеки, а іноді і правил етикету. За статистикою, водії керують мотоциклами у віковій категорії від 15 до 35 років. Мотоциклістів також можна розділити на кілька ментальних категорій:

Як правило, це молоді люди від 16 до 20 років. Мопед порівняно недорогий вид транспорту, для їзди водієві необов'язково мати водійські права, а транспортному засобу - номери. За цим, часто водії мопедів потрапляють в різні безглузді ДТП просто через незнання ПДР і дезорієнтації на дорозі. Водії мопедів в 90% не мають можливості сплатити завдані з власної вини шкоди дорогому автомобілю.

 

Серед автомобілістів існує правило «тримайся далі від мопедів, ціліше будеш».

 

18 серпня у столиці по вул. Урицького було зареєстровано ДТП за участю скутера і BMW. Причина аварії - мопед з двома підлітками не пропустив автомобіль. Результат - 17-річний водій скутера загинув, його 16-річний пасажир помер у реанімації.

 

Приблизно в той же час на Броварському проспекті сталася аналогічна аварія. Постраждав водій Honda Accord, водій мопеда помер на місці.

 

Любителі «з вітерцем»

На відміну від мопедів, водії потужних спортивних мотоциклів люди з достатком і завищеними амбіціями в дорозі. Водій мотоцикла не погребує на трасі показати всім водіям свою перевагу в швидкості і молодецтво. На жаль, саме водії мотоциклів найчастіше стають винуватцями аварій. Як розповідають інспектори ДАІ, мотоциклісти практично ніколи не зупиняються на вимогу ДАІ. Переслідувати мотоциклістів практично ніхто не береться, так як в гонці ймовірність аварії зростає в рази. Водіїв спортивних мотоциклів можна затримати лише за допомогою хитрості, підібратися без «мигалки» на світлофорі або на заправці. У 80% у водія не виявляється документів на транспортний засіб, не рідко мотоциклістів ловлять в алкогольному сп'янінні за кермом. Одним слово - це не тільки одне з найнебезпечніших транспортних засобів, але і одна з найнебезпечніших категорій водіїв.

 

В кінці липня 2012 спортивний мотоцикл влетів у зупинку на Виноградарі і вибухнув.

 

Водій загинув, семеро людей з важкими травмами опинилися в лікарні, деякі в реанімації.

 

Байкерський рух

Абсолютно інша сторона медалі мотоциклетної їзди. Байкери - мотоциклісти, які відрізняються стилем у всьому, в манері їзди, в одязі, в стилі поведінки. Байкери їздять повільно, розмірено, за правилами, але, коли потрібно - їх не наздогнати. Вони не намагаються «випендритися», вони - солідні, і вони знають про це. Побачити аварію за участю байкера - величезна рідкість, це дійсно дуже акуратна каста водіїв, до того ж вікова категорія від 35 і до безкінечності, як здоров'я дозволяє. У 90% - це зрілі та досвідчені водії.

 

Що ж стосується загальної ситуації в Києві, з березня на дорогах вже відбулося 74 аварії за участю мотоциклістів. У них 86 осіб отримали серйозні травми, а 13 загинули.

 

 Є над чим задуматися при покупці мотоцикла ...