Новини

День автомобіліста!!

Цієї неділі, 28 жовтня, таксі краще не замовляти, на автомобілі краще не їздити - країна святкуватиме День автомобіліста.

 

У Радянському Союзі, з 1 жовтня 1980 року, коли Президія Верховної Ради Соціалістичних Республіки видала Указ N 3018-Х «Про святкові і пам'ятні дні», було заведено відзначати День автомобіліста в останню неділю жовтня. Після того, як Радянський Союз розпався, відзначають свято лише три країни: Росія, Білорусія і Україна.

 

Багато хто оскаржував потребу даного свята, подумаєш ... автомобілісти. А адже якщо задуматися, людське життя повністю підвладне руху, переміщенню і подорожам. І якби не автомобілі, ми б не змогли жити так, як живемо зараз.

 

Подорож у часі ..

 

Мало хто знає, але перші креслення автомобіля належать Леонардо да Вінчі. Геній детально промалював автомобіль з пружинним приводом. У 2004 році фахівці Музею історії та науки у Флоренції змогли відновити по кресленнях цей автомобіль, довівши тим самим правильність ідеї Леонардо.

Далі за хронологією з'явився попередник автомобіля і паровоза - найвідоміший «візок Кюньо». У 1769 році французький винахідник Кюньо випробував перший зразок машини з паровим двигуном. Але «візок Кюньо» так і не досяг масштабного виробництва, на ділі він виявився занадто незручним і ненажерливим.

 

У наступні роки, автомобілі створювались скоріше як предмети розкоші, які дозволити собі могли ну дуже заможні пани. Одним з таких елементів розкоші виявився La Marquise (офіційна назва - De Dion-Bouton et Trepardoux), який був спроектований і побудований 1884 році.

 

Успішною спробою впровадження автомобіля в маси, стала подія століття - відкриття потужного двигуна внутрішнього згоряння. Це дало можливість у 1885 році німецькому винахіднику Готтлібу Даймлеру, а в 1886 році його співвітчизникові Карлу Бенцу виготовити і запатентувати перший саморушний екіпажі з бензиновими двигунами. Підсумком їх відкриттів, стало те, що в останньому десятилітті XIX століття в Німеччині, Франції та Англії зародилася автомобільна промисловість.

 

І як же не згадати в цій низці відкриттів і наукових проривів заслуги легендарного Генрі Форда, який в 1913 року впровадив конвеєрну систему складання автомобілів.

 

Тому, свято День автомобіліста потрібно сприймати не тільки як професійне свято водіїв, але і як свято торжества розуму людини над технікою.

 

Дорогі водії, наш колектив Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна» вітає Вас з Днем автомобіліста!