Новини

Страхові компанії та банки України домовилися про співпрацю

Не так давно Антимонопольний комітет України офіційно дозволив страховикам і банківським структурам вступати в узгоджені дії. Дозвіл має вигляд Правил співробітництва і допускає спільні дії банків і страхових компаній. Прес-служба Антимонопольного комітету повідомила, що згоду дано на п'ятирічний термін.

В узгоджених діях беруть участь провідні страховики і банки України. Вони взяли на себе зобов'язання уникати будь-яких дій, які можуть обмежити інтереси споживачів, а також дій, що притисняють конкуренцію.

Встановлено оптимальні правила поведінки страхових компаній, банків та всіх зацікавлених сторін при укладанні договорів страхування і при оформленні позик. Документ покликаний встановити ефективну і прозору співпрацю між банківськими структурами та страховиками.

Дії Антимонопольного комітету спрямовані на захист позичальників. Коли оформляється договір страхування при взятті кредиту, позичальник буде мати право самостійно вибрати СК зі списку компаній, що відповідають банківським вимогам. Це знизить ризики втрати заставного майна, описаного в договорі страхування, захистить від непрозорої звітності.

Антимонопольний комітет України вважає, що погоджені дії зроблять роботу СК та банків більш чесною та прозорою, і це поверне довіру українців до кредитування. Договір страхування, укладений на нових умовах, не буде обмежувати позичальника. Також представники АМКУ розраховують на те, що в самий найближчий час до нових правил приєднається більшість страхових компаній і банківських структур України.