Новини

УВАГА. В Україні непроста ситуація з Автоцивілками

Ми не раз писали про те, що «шановні Клієнти, не купуйте Автоцивілки в сумнівних пунктах продажів» - це загрожує великими проблемами при ДТП.

 

На сьогоднішній день, ситуація з ОСЦПВ в Україні набула розголосу, адже тисячі людей не отримають страхову виплату. Вся справа в тому, що було загублено 64 тис. бланків полісів, які були використані третіми особами в шахрайських цілях. Часті випадки виявлення недійсних полісів підштовхнули страхові компанії до призупинення виплат до повного розгляду.

 

Півроку Моторне (транспортне) страхове бюро України розглядало цю ситуацію, було встановлено, що за період 2011-2012 роки з невстановлених поки причин було загублено близько 64 тис. бланків ОСЦПВ. Дані поліси серії АА і АВ потрапили до рук шахраїв, і ті під виглядом надання страхових послуг просто забирали гроші собі, видаючи автовласникові «липовий» поліс.

 

Ті, хто купив такий поліс - страхове відшкодування не отримають. Такої ситуації не сталося, якби люди розуміли, що ціна на Автоцивілку не може бути, нижче встановленої МТСБУ ціни.

 

Практично щодня до нас надходять дзвінки людей з фразою «а мені пропонували подешевше», доводиться раз за разом аргументувати, чому у нас ціна вища, коментує Ірина Васильєва фахівець зі страхування Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна».

 

Дешевше - не означає краще, а тим більше, якщо ціна встановлена державою, як у випадку з ОСЦПВ, все що коштує дешевше повинно піддаватися сумніву.

 

Агенти, які продають страхові поліси з авто, припаркованих біля узбіч доріг, надають потенційним клієнтам знижки від 10% до 30% від вартості страхового поліса, хоча це суперечить нормам законодавства.


 

Давайте розберемося детальніше, чим же загрожує для водія несправжня Автоцивілка?!

 

Якщо трапиться ДТП, і винуватцем виявиться людина з «псевдополісом», відшкодування потерпілому оплатить МТСБУ, але, після цього Ви будете втягнуті в регресні позови з подальшим зобов'язанням оплатити виставлений рахунок. Варто замислитися, що краще - придбати ОСЦПВ за 777,60 грн., або оплатити постраждалій особі не одну тисячу гривень?!

 

Ситуація зі страховим шахрайством настільки загострилася, що МТСБУ починає вживати екстренні заходи, щоб хоч трохи поліпшити картину. Незабаром, страхових агентів, які продають поліси ОСЦПВ за заниженими цінами, очікують санкції, систематичний моніторинг реклами, виїзні перевірки, аналіз правильності розрахунку страхових платежів, контроль виконання рішень органів управління МТСБУ.

 

Наостанок хочеться ще раз сказати, не економте на своїх же інтересах. Купуючи ОСЦПВ з невиправданою знижкою, Ви добровільно даєте себе обманювати.