Новини

Як вибрати найбільш вигідну медичну страховку?

З кожним роком питання добровільного медичного страхування стає актуальнішим, адже хворіти сьогодні дорого.

 

Сьогодні здоров'я населення в Україні набуло критерії економічної залежності. За даними звітів ООН про людський розвиток простежується пряма залежність стану здоров'я населення від рівня матеріального забезпечення. Так, зокрема, категорія населення з доходами вище середнього хворіє на 30-50% менше, ніж інші, оскільки має можливість застосовувати профілактичні заходи, проводити ранню і своєчасну діагностику, отримувати більш якісне лікування.

 

Якщо ви твердо вирішили, що потребуєте страховий поліс, починати треба з пошуку підходящої страхової компанії, якій можна довірити свої кошти і безпеку. Спиратися в цьому виборі тільки на рекламні проспекти та обіцянки нерозумно. Переважно всього зупинитися на тій компанії, з якою вже мали справу ваші родичі або знайомі і залишилися задоволені її послугами. Розпитайте знайомих, можливо, хтось застрахований з корпоративного медичного страхування, часто великі контракти укладають «найсильніші» страхового ринку. Так Ви визначитеся з вибором компанії, залишиться підібрати для себе оптимальну медичну страховку.

 

Будь-який вид медичної страховки повинен передбачати виклик лікаря додому, прийом у вузькоспеціалізованих фахівців, виклик «швидкої допомоги», лікування амбулаторно і в стаціонарі, забезпечення медикаментами.

 

Крім базового сервісу, Ви можете додати в страховку максимум «бонусних» опцій, зажадати обслуговування в конкретній медустанові або повністю відмовитися від сублімітів. Правда, в цьому випадку не виключено, що вартість страхування може переступити позначку в 7 тис. грн. в рік. При виборі більш дорогий програми, обслуговування проходить тільки в кращих приватних клініках: «Борис», «Добробут», «Медіком» і т.д.

 

Медичний страховий поліс можна придбати навіть з суто індивідуальними опціями, наприклад - надання особистого лікаря, який доступний 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Його завдання - дати необхідну консультацію в телефонному режимі, а якщо її недостатньо - направити пацієнта в клініку і організувати для нього прийом у лікаря таким чином, щоб він не нудився в черзі. Як говориться - «господар - пан», страхова компанія в змозі надати умови, які побажає сам клієнт.

 

Особливу увагу варто звернути на наявність або відсутність тимчасової франшизи, тобто періоду з моменту початку дії договору до моменту отримання послуг. Потрібно подивитися на ліміти, субліміти за видами, опціям програм і медикаментам. Переважно, щоб клініки і аптеки територіально знаходилися в зоні проживання або роботи. Також треба уважно вивчити виключення, перелік і терміни подання документів для виплати.

 

Вартість поліса залежить від асортименту зазначених у договорі послуг, від списку захворювань, що підлягають лікуванню, від лікувальних закладів, за якими буде закріплений застрахований. Виділяють стандартні і індивідуальні страхові програми.

 

Бажано, щоб медичні заклади, з якими страхова компанія уклала договір, були розташовані недалеко від Вашого місця проживання. На сьогоднішній день, деякі страхові компанії можуть похвалитися неабияким переліком клінік, лабораторій та аптек. Перш ніж укладати договір, Ви в праві поспросити надати медичну базу, щоб знати, яка з клінік знаходиться ближче до Вашого дому.

 

Перш ніж придбати обраний продукт, детально обговоріть зі страховим консультантом і юристом всі подробиці договору, який Вам пропонують підписати.