Новини

Тиждень вся Україна буде їздити без порушень!

В третій раз під егідою ООН в Україні починається профілактика дорожньо-транспортних пригод. У проекті беруть участь МОЗ, МТСБУ, Мінінфраструктури, громадські організації.

 

Все це дійство проводиться з метою профілактики порушень, а не для марафону виписування адміністративних протоколів.

 

На жаль, в Україні ситуація аварійності на дорозі вельми невтішна. За даними правоохоронних органів, щодоби в Україні реєструється близько 70 ДТП, в яких в середньому гинуть 14 громадян, а близько 100 - отримують травми. У цьому році в ДТП вже загинули близько 4 тисяч чоловік.

 

Основними причинами таких показників є регулярні порушення ПДР водіями. Хто з нас не перевищував швидкість або не переїжджав вулицю в недозволеному місці, іноді порушення залишаються непоміченими і що найголовніше не призводять до ДТП, але ж в 69% саме порушники провокують аварії.

 

Також, потрібно зазначити, що і пішоходи часто стають винуватцями ДТП. Наслідком цих порушень стає ситуація, коли за чужу безтурботність і байдужість платять невинні люди. Тому, на час «Тижня безпеки дорожнього руху» працівники ДАІ будуть контролювати обстановку на пішохідних переходах поблизу навчальних закладів та в місцях найбільш жвавого дорожнього руху.

Що стосується водіїв, ДАІ буде звертати підвищену увагу на дотримання водіями транспортних засобів правил особистої безпеки - користування ременями безпеки, мотошоломами. Під прискіпливою увагою інспекторів виявляться і любителі розмовляти по телефону, перебуваючи за кермом авто. Адже це кожна третя людина, в Україні телефонну гарнітуру полюбили далеко не всі ...

 

За весь тиждень «порядної їзди», правоохоронні органи планують кілька благодійних акцій. В одній з них кожен бажаючий може здати кров для тих, хто постраждав в результаті ДТП.

 

День завершення «Тижня безпеки дорожнього руху» - 18 листопада - обраний не випадково, адже в цей день відзначатиметься Всесвітній день пам'яті жертв, загиблих у ДТП.