Новини

Страшна статистика аварій

Ситуація на дорогах України вельми невтішна. То і справа щодня в новинах «сталася аварія, загинуло стільки-то чоловік. Про страшні аварії стрічка новин буде повідомляти нас до тих пір, поки державою не будуть прийняті ще більш жорсткі покарання для водіїв.

 

Причиною настільки критичної ситуації на дорогах в більшості випадків є водії. Найнебезпечніші водії, так звані «лихачі». Саме дана каста водіїв провокує страшні аварії на дорогах. Неправильні обгони і маневри, невиправдана швидкість, неуважність і зарозумілість, стають причиною ДТП. Деякі вважають, що подібний стиль їзди красивий, але задумайтесь яка ціна на шальках терезів - власне життя або життя іншої людини?

 

У період з травня по липень, аварій стало в два рази більше. Це пов'язано з періодом відпусток та масового виїзду на особистих автомобілях в зони відпочинку. Попросту водії не розраховують свої сили і після 12-годинної їзди вночі засипають у дорозі, виїжджаючи на зустрічну смугу або в кювет. У подібних випадках, аварії практично завжди з тяжкими наслідками.

 

Для того щоб остаточно усвідомити всю серйозність відповідальності їзди на автомобілі, достатньо побувати у відділенні швидкої допомоги і подивитися яку кількість жертв ДТП завозять на каталках.

 

Ще більш жахливою і абсурдною причиною аварій стають водії керують автомобілем у нетверезому стані. Якби в Україні за їзду в нетверезому стані давали 10-ти річний термін у в'язниці, страшна статистика зменшилася в рази. Але для України це утопія, тому що, жоден чиновник або наближена людина до влади не відповідає за скоєне по заслугах. Адже безкарність дає людині відчуття повної свободи дій.

 

За даними управління ДАІ МВС, за останні півроку в Україні відбулося майже 12,5 тис. ДТП з постраждалими, загинуло більше 2 тис. людей і більше 15 тис. отримали пошкодження. З цього випливає, що кожну 21 хвилину траплялося ДТП з потерпілими, практично кожні 2 години гине людина.

 

До речі, слід сказати, що досить часто провокують аварії пішоходи, які вирішують перейти або перебігти швидкісну трасу. В Україні дуже погано регулюється питання адміністративного покарання за перехід дороги в недозволеному місці. У нас абсолютно відсутня культура спілкування між водієм і пішоходом, тому ЗАВЖДИ навіть переходячи дорогу по зебрі, дивіться по сторонах.

 

Наводимо статистику основних причин ДТП на схемі:


Сідаючи за кермо, завжди віддавайте собі звіт в тому, що поїздка на автомобілі не розвага, сьогоднішня благополучна їзда «з вітерцем» може завтра виявитися приємним спогадом.