Новини

Фінансовий рейтинг страховиків: зростаючі вимоги

Комітет Держкомпідприємництва відмовився погоджувати з Держфінпослуг України проект розпорядження щодо вимог до рейтингу фінансової надійності страховиків і перестрахувальників - нерезидентів. Держкомпідприємництва зазначає, що нова редакція проекту аналогічна попередній, до якої комітет уже надавав свої зауваження.

Однак, є і виключення, адже з тих пір з'явилася нова норма. Вона стосується договору перестрахування, укладеного з перестрахувальником - нерезидентом з країни-члена ЄЕП (Єдиний економічний простір), рейтинг якого відповідав вимогам на момент укладення договору і діють до закінчення строку цього договору. При цьому, при внесенні змін до договорів або продовження терміну враховується рейтинг страховиків - нерезидентів, присвоєний на день продовження або внесення змін в договір.

Держкомпідприємництва висловлює свої побоювання з приводу можливого блокування співпраці вітчизняних страховиків з перестраховиками з країн ЄЕП. Саме тому, комітет не бачить необхідності доповнювати проект вимог Держфінпослуг Україні, адже це все одно не зможе вирішити ситуацію, яка виникне в результаті набуття чинності розпорядження.

Крім того, дане розпорядження Держфінпослуг України, позбавить українських страховиків можливості перестраховувати ризики та укладати договори перестрахування з перестраховиками з країн ЄЕП, так як їх рейтинг нижче пропонованого проектом вимог.

Згідно з проектом Держфінпослуг України, вимогам відповідає тільки рейтинг страховиків з Європи, але їх тарифи набагато вищі за інших. У підсумку це може призвести до збільшення фінансових витрат вітчизняних страховиків і негативно позначиться на обсягах угод.