Новини

Страхування - винятки з правил

Як відомо, в будь-яких правилах є винятки. В аспекті страхування, існує ряд винятків по кожному окремому виду.

Багато виключень з правил застерігають страховиків від актів шахрайства, деякі від людської неакуратності і халатності. Всі ці винятки мають право на існування, інакше, поняття «правила» втратило б суть.

За великим рахунком, виключення в договорах страховиків дуже схожі, проте можуть бути незначні розбіжності.

Наприклад, розглянемо декілька видів страхування

Страхування КАСКО

Страховка КАСКО улюблене поприще для махінацій.

Бажання страховиків убезпечити себе, очевидне: свідомого використання автомобіля в заздалегідь відомому аварійному стані; управління автомобілем особою, яка перебуває в стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння; перевезення транспортного засобу водним, залізничним та іншими видами транспорту; військові дії, терористичні акти, громадянські війни , масові безладдя; радіоактивне, хімічне забруднення, в результаті якого неможлива експлуатація автомобіля і ін.

Страхування добровільної цивільної відповідальності (ДЦВ)

Нагадаємо, що ДЦВ страхує Вашу відповідальність перед третіми особами. А точніше, Ви перестраховує себе по Автоцивілці, якщо страхової суми не вистачить, на допомогу включається страховка ДЦВ.

Отже, виключення в добровільній цивільній відповідальності: падіння з транспортного засобу вантажу, обладнання і запчастин, потрапляння предметів, які вилетіли з-під колес автомобіля (в цьому випадку збиток покриє КАСКО); управління автомобіля особою, що перебуває в наркотичному, алкогольному сп'янінні; не виплачується збиток, заподіяний транспортному засобу, зазначеному в договорі страхування (знову таки, даний ризик відноситься до страхування КАСКО).

Туристичне страхування подорожуючих

Плануючи свій відпочинок, ми досить часто прогнозуємо і прораховуємо ситуації, які можуть виникнути за кордоном.

Хочемо уберегти себе, і це правильно, загострений інстинкт самозбереження ще нікого не підводив. Беремо більше грошей, складаємо в чемодан тюбик крему від згоряння по більше, туристичну страховку з більшою страховою сумою.

Щодо останнього, необхідно пам'ятати про деякі винятки з правил, адже навіть значна страхова сума, за таких обставин не допоможе: алкогольне, наркотичне, токсичне сп'яніння (all inclusive - це звичайно прекрасно, але заходи елементарні обережності ніхто не відміняв); наслідки від спробисамогубства; наслідки екстремальних видів спорту, якщо це не зазначено в страховці; лікування хронічних захворювань; наслідки, що трапились на території країни не зазначеної в договорі; випадки, які трапилися після закінчення дії страхового поліса; онкологічні захворювання, психічні розлади, неврози; профілактичні заходи, загальні медичні огляди; пластична хірургія; венеричні захворювання; консультації та обстеження пов'язані з вагітністю; аборти, крім випадків, коли операція проведена з метою порятунку життя; мануальна терапія, гомеопатія тощо.

Страхування багажу

Кожен третій Клієнт страхує багаж, виїжджаючи за кордон - коментує Вікторія Шишковська спеціаліст зі страхування Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна».

При страховій сумі понад 1 000 у.о., необхідно заповнювати заяву з переліком застрахованих об'єктів з їх орієнтовною вартістю.

Винятки з страхування: конфіскація, реквізиція, арешт застрахованого багажу; радіоактивне забруднення; ядерний вибух; псування багажу комахами.

Добровільне медичне страхування (ДМС)

Як ми вже писали, медичне страхування набирає надзвичайну популярність в Україні. Винятки з цього виду страхування дещо схожі з туристичним страхуванням, але відмінності все ж є: лікування за межами дії страхового поліса; наркоманія, токсикоманія, алкоголізм; вроджені аномалії; вроджені генетичні відхилення, психічні захворювання, синдром Паркінсона, розлад сну; класичні венеричні захворювання;безплідність; клімакс, вагітність, пологи, за винятком позаматкової вагітності і кровотеч.

Страхування квартири (майно)

Як коментує Ірина Васильєва спеціаліст зі страхування Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна» - у страхуванні майна, виключення в основному викладені щоб уникнути граничної неакуратності, уважний страхувальник навряд чи зіткнеться з цим: використання газу для інших потреб, ніж внутрішніх, проведення вибухових робіт; проникнення в приміщення дощу, снігу, бруду через вікна і ін

І запам'ятайте, в кожному правилі є виняток. Правило без виключень - це виключення з правил.