Новини

Чи може запис відеорегістратора бути доказом в суді?

Фактично, в повсякдення українських автомобілістів відеорегістратори увійшли не дуже давно. Багато водіїв не вірять в їхню реальну користь. Трохи дивно, але в Австрії даний засіб відеоспостереження уже встигли заборонити. Причина – фіксація маси відеоінформації про приватне життя оточуючих. Таким чином, відеорегістратори здатні «бачити» надзвичайно багато чого, включаючи навіть те, чого їм спостерігати не слід.


Головна користь відеорегістраторів – запис подій під час ДТП. Подібна фіксація даних цілковито безпристрасна, не спотворюється суб’єктивними симпатіями і антипатіями на противагу показам свідків. 


Запис відеорегістратора, звичайно, можна використовувати в складі доказової бази при поданні судового позову. Проте варто сказати, що існують підводні камені, котрі здатні анулювати це цінне джерело інформації. Основна умова використання запису в судовому розгляді – відомості про його наявність в протоколі ДАІшника, який оформляється на місці пригоди. Надзвичайно важливий момент – фіксація моделі та номера пристрою, до протоколу слід додати флеш-карту з нього.


Непогано буде, якщо наявність відеорегістратора підтвердять свідки. Якщо місце пригоди відвідає аварійний комісар, буде ще краще. Постільки аварійних комісарів, як правило, наймають страхові компанії, їх присутність допоможе отримати компенсацію по страховому полісу.