Новини

1 січня 2014 водійські права будуть недійсні

У зв'язку з тим, що в Україні до кінця поточного року будуть прийняті біометричні паспорти (документ, що дає право на виїзд за межі країни і в'їзд до іноземних держав), нардепи вирішили зробити обмін водійських прав на нові зразки.

У Державній Думі, щодо відповідного законопроекту № 8507проголосували вже 257 депутатів.

1 січня 2014 року припиняють свою дію водійські права, видані в СРСР. Їх необхідно буде міняти. Стосовно прав, виданих до початку дії Законопроекту, такої необхідності не буде.

Всі ці нововведення, є вимогами ЄС (Європейського союзу), і необхідні для спрощення візового режиму.

Сама картка (права) буде із захисною печаткою, в ній буде символ електронного документа, зображення герба України. Такі водійські права, будуть універсальні. Права, будуть мати термін придатності не менше 50 років. Для порівняння, в деяких європейських країнах, термін дії 3 роки, в ОАЕ 5 років, в Німеччині 10 років, у Польщі 10 років.

Повернемося до питання механізму заміни старих водійських прав, на нові. У ДАІ стверджують, що така процедура багато часу займати не буде. Здача іспиту не потрібна. Вже відомий пакет документів необхідних для такої рокіровки.

  • громадянський паспорт;
  • медична довідка;
  • водійські права (старі);
  • фото формату 35х45;
  • картка водія (довідка про закінчення курсів водіння).

Протягом року планується, затвердження нового зразка водійських прав. А потім, тендер на виготовлення данного документа.