Новини

У яких випадках страхова може не виплатити?

Страхові компанії - не є організаціями червоного хреста, частка відповідальності лежить і на плечах страхувальників. В кожній страховій компанії є низка винятків зі страхування, які передбачають абсолютно резонну «невиплату». Такі заходи вживаються для боротьби з шахраями, які так і норовлять обійти стороною писані правила.

Купуючи захист КАСКО для автомобіля, уважно ознайомтеся з договором, приділіть 30 хвилин для прочитання списку виключень і умов. Дуже важливо знати і дотримуватися, умов договору.

Нижче наводимо найвідоміші винятки.

 1. Їзда на автомобілі, стан якого - аварійний. Цей пункт вважається виключенням, потрібно розуміти, страховка КАСКО уберігає від усіляких ризиків, але не вберігає від недбалості власника до автомобіля. У цей пункт, можна додати і їзду на зношених шинах.
 2. Алкоголь, легкий і важкий наркотик, будь-який вплив дурману на свідомість, автоматично позбавить Вас виплати.
 3. Якщо Ви вирішили перевезти куди-небудь автомобіль водним або залізничним транспортом, і сталося те, що пошкодило Ваш автомобіль, знайте, таке перевезення стоїть одним з перших пунктів у списках винятків.
 4. Військові дії, терористичні акти.
 5. Не зберігайте в автомобілі вибухонебезпечні речовини. Були випадки, коли учасники військових реконструкцій зберігали в своїх автомобілях не муляжні гранати, а справжнісінькі. Вони щиро дивувалися, чому страхова компанія відмовилася виплатити кругленьку суму. Благо, було кому дивуватися.
 6. Купуючи КАСКО, в договорі окремим пунктом прописуються допущені до керування водії. Так от, якщо при страховому випадку виявиться, що за кермом не була вказана в страховці людина - страхова компанія відмовить у виплаті.
 7. Якщо Ви придбали КАСКО з розбивкою платежу, уважно стежте за графіком. Якщо трапиться ДТП, і буде хоч один неоплачений платіж, страхове відшкодування Вам не виплатять до тих пір, поки Ви не покриєте заборгованість.
 8. Гідроудар двигуна.

.......цим все сказано.......

Список винятків із страхування, звичайно ж неповний, в кожній страховій компанії він може трохи відрізнятися, пунктів може бути більше або навпаки - менше.

Ось ще деякі причини відмов у страховій виплаті:

 • надання неправдивої інформації щодо ДТП. Завжди краще говорити, як було насправді
 • несвоєчасне повідомлення страховій компанії про ДТП, якщо звичайно немає поважних причин. Як говориться в страхових компаніях теж люди, і у разі неможливості дзвінка через стан здоров'я, у виплаті Вам не відмовлять
 • порушення норм митного законодавства
 • відсутність стандартної, базової сигналізації

Як можна переконатися, всі ці пункти досить прозорі і легко контрольовані, якщо звичайно не робити цього спеціально.