Новини

Міжнародні стандарти фінансової звітності - це важливо

З 01.01.2012 року всі страхові компанії України повинні перейти на Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ). Цього вимагає новий Закон «Про внесення змін до Закону України"Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в України "» від 12.05.2011р. № 3332-VI.

Норми МСФЗ в Україні намагаються впровадити вже не перший рік. На сьогоднішній день фінансову та бухгалтерську звітність за міжнародними стандартами ведуть тільки компанії з іноземними інвестиціями (страхові компанії України в тому числі). Тепер, згідно з новим законом, всі банки, публічні акціонерні товариства та страхові компанії зобов'яжуть складати фінзвітність по МСФЗ з початку наступного року.

Експерти впевнені, що впровадження МСФЗ в Україну дозволить страховим компаніям побачити власне становище справ з точки зору світових тенденцій, об'єктивно оцінити рівень стабільності та перспективи. Більш прозора звітність буде сприяти розвитку ринку фінансових послуг і залученню інвестицій. З іншого боку, страхові компанії України чекає непростий перехідний період, що вимагає витрат на нове програмне забезпечення і навчання персоналу.