Новини

Війна недобросовісним агентам!

В Україні ситуація з шахрайством серед агентів запущена і на сьогоднішній день вже вимагає невідкладних дій.

 

Особливо мова йде про найулюбленіший вид страхування - Автоцивілку. Даний вид страхування є обов'язковим, і довго розповідати, навіщо потрібно ОСЦПВ не потрібно, адже існує і виразно витратна міра ДАІ в разі її відсутності.

 

Нацкомфінпослуг все частіше отримують інформацію про те, що якісь агенти ухіщряются продати Автоцивілок на 100 000,00 - 200 000,00 грн. і благополучно зникнути. Такі випадки, на жаль не рідкість ...

 

З роботою агентів, шахрайство не єдина проблема, дуже великим мінусом ефективної роботи є і факт низької кваліфікації. Навіть для реалізації буденного виду страхування Автоцивілки, необхідно орієнтуватися в багатьох питаннях.

 

Для боротьби з шахрайством на страховому ринку, МТСБУ пропонують створити єдиний реєстр і тільки після реєстрації в ньому, страхові агенти, які є фізичними або юридичними особами, мають право здійснювати посередницьку діяльність по обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності.

 

Доступ до бази на безкоштовній основі буде надаватись дирекції МТСБУ, членам МТСБУ (страховикам), органам державної влади, підприємствам, установам, організаціям, громадянам.

 

Але при цьому, не всю інформацію можна буде переглядати. Наприклад, відомості про агента, отримані страховиком при внесенні його до реєстру буде надаватися у відповідність до норм законодавства. Що ж стосується даних про наявність агента в реєстрі, назва компанії, від імені якої агент здійснює діяльність - інформація буде повністю доступна.

 

У єдиний реєстр буде вноситися інформація про агентів, а саме: загальні дані, рівень кваліфікації, з якими СК співробітничає і т.д. Після внесення інформації до реєстру страховий агент отримує від МТСБУ відповідне посвідчення з порядковим номером.

 

У разі недобросовісної роботи страхового агента, уповноважена особа МТСБУ за рішенням дирекції може виключити агента з реєстру за порушення законодавства про фінансові послуги. Повторне внесення до реєстру буде можливе не раніше ніж через 12 місяців після такого виключення.

 

Що ж стосується проблеми низької кваліфікації, МТСБУ пропонує впровадити вузькоспеціалізоване навчання агентів.

 

При цьому розглядається варіант навчання не в страхових компаніях, а на курсах. Планується побудова системи на базі навчальних закладів. Такі курси будуть надаватися на платній основі, після закінчення всього терміну навчання учень отримує диплом, після якого і може, сміливо називатися - страховим агентом вищої кваліфікації.