Новини

Страхування іпотеки

Купуючи власну квартиру через іпотеку в банку, завжди пам'ятайте, що буде ще одна графа витрат з Вашого боку - страховка.

 

Отже, страховка обов'язкова якщо Ви берете кредит в банку, і неважливо, буде це автомобіль або іпотека.

 

Хто обирає страхову компанію?

 

За правилами, страхову компанію повинен вибирати позичальник банку, але, оскільки, робота антимонопольного комітету неідеальна, страхову компанію Вам може «нав'язати» банк. У будь-якому випадку, якщо Ви захочете страхуватися в компанії, яку вибрали самостійно, можливість така є.

 

Хто платить за страховку?

 

Ті, хто ще жодного разу не стикався з процедурою кредитування, думають, що всі супутні з кредитом розтрати зобов'язується платити банк. Але, це помилково, платите Ви.

 

Як оформити страховку кредитної квартири?

 

Якщо Ви тільки берете кредит, фахівець зі страхування виїжджає в банк на угоду кредиту. На місці, сторона банку, сторона страхової компанії, юрист і Ви підписуєте папери. Якщо ж, у Вас діючий кредит, але, Ви бажаєте поміняти страхову компанію, договір оформляється, як і будь-яка інша страховка в страховій компанії.

 

Які потрібні документи для оформлення страховки?

 

Паспортні дані, ІНН, договір купівлі-продажу квартири, реквізити банку. Як правило, перед кредитною угодою, фахівець зі страхування і менеджер банку самостійно з'ясовують всі моменти по страховці, адже перед процедурою кредитування, необхідні документи Ви подаєте в банк.

 

Якщо Ви вирішили поміняти страховку квартири, при вже діючому кредиті, потрібна копія кредитного договору, у цьому документі фахівець знайде всі параметри для оформлення страхового полісу.

 

Як швидко оформляється страховий договір кредитної квартири?

 

Страховка робиться день у день, або через непередбачені нюанси на наступний день. Але, за великим рахунком уповільнення може відбутися лише з боку Клієнтка, з причини несвоєчасного подання документів.

 

Що страхується?

 

Страхується ремонт квартири або конструкція (стіни, перекриття), або те й інше разом.

 

Скільки може коштувати така страховка?

 

У страхових компаніях існує свої тарифи під кожен банк. Як правило, тариф може коливатися від 0,15 до 0,30%. Для прикладу, якщо сума кредиту за квартиру 500 000,00 гривень, а тариф 0,28%, відповідно вартість страховки 1 400,00 гривень.

 

Вартість страховки на кредитне майно не сильно «б'є по кишені», чого не скажеш про КАСКО. В автомобільному страхуванні, позичальник банку повинен оплатити КАСКО, залежно від вартості машини, тариф може бути дуже значний.

 

Чи можлива розбивка платежу?

 

Якщо робиться страховка на кредитне майно, розбивка завжди узгоджується з банком, як показує досвід і статистика, розбивку на даний вид страхування банк не дає.

 

Оплата страховки робиться раз на весь період кредитування?

 

Ні, страховий платіж необхідно платити щорічно до закінчення терміну кредитування.

 

Разом з кредитним договором Ви отримуєте графік оплати кредиту. Згідно з цим графіком Ви продовжуєте і договір страхування.

 

Перш ніж брати кредит, задайтеся метою спочатку вибрати страхову компанію і обговорити всі тонкощі умов кредиту.