Новини

Маніпуляції ДАІ

Багато наших клієнтів цікавляться, чи правда, що на дорогах існують підказки й напуття між інспекторами ДАІ? І ми провели своє невеличке розслідування. Невже інспектора ДАІ, немов Гензель і Гретель залишають «хлібні крихти»?

На неофіційних відкритих джерелах ми знайшли багато пізнавального. Деякі інспектора до недавнього часу дійсно використовували підказки.

Природно, мова йде не про масове використання «підказок» на водійських правах. Але ж диму без вогню не буває, а значить, деякі інспектори «грішні».

Хто знає, можливо, якщо Ви зараз уважніше подивитесь на своє водійське посвідчення, то виявите невеликі проколи ... ....

Прийоми з протоколами

Для інспекторів ДПС невигідно надавати можливість водіям самостійно вписувати свої правки в протокол. З проявленням «грамотності» водіїв, вписані пояснення можуть бути дуже невигідні для інспекторів. Існує слух про те, що адміністративні відділи Державтоінспекції анулюють до 30% подібних протоколів. Саме тому, інспектор може спробувати не давати Вам у руки протокол. Як? Читайте нижче ....

Метод № 1

Вас зупинили інспектори ДАІ і попросили відправитися з ними в службовий автомобіль для складання протоколу. На що, швидше за все, Ви відмовитесь. Інспектор спокійно погодиться, й вийде з Вашими документами в свою службову машину оформляти протокол.

І заковика буде в наступному.

Інспектор знову просить Вас залишити особистий автомобіль, для того, щоб лише підписати вже складений документ. При Вашій відмові, співробітники ДАІ повертають Вам документи, залучають свідків і представляють ситуацію таким чином, що водій відмовляється від підписання протоколу. Даний нюанс, буде серйозною перешкодою для оскарження адміністративного постанови в суді.

Метод № 2

Вас гальмують для перевірки документів, далі співробітник Госавтоіспенкціі віддаляється в автомобіль перевіряти їх. Ви думаєте, документи вивчають і перевіряють по базі? Необов'язково! Є ймовірність, що дані Ваших же документів просто переписують, і через пару годин спокійно на самоті складають протокол про порушення. Згодом у протоколі з'являється запис про те, що водій відмовився від його підписання і дачі пояснень.

Повірте, під такі випадки знаходяться і свідки.

Тактика для водіїв

Як же бути в такій ситуації?

Наводимо Вам приклад правильного діалогу:

   - День добрий! Ваші документи, пройдіть он в той автомобіль.

   - Жоден закон не зобов'язує мене до цього, не хочу і не буду! Заповнюйте протокол і приносьте його сюди.

Через 20 хвилин співробітник ДАІ приносить протокол та постанову по справі про адміністративне правопорушення. Сам факт наявності постанови означає, що справу про адміністративне правопорушення вже розглянуто і по ній винесено «вирок».

Передаючи Вам документи назад, співробітник ДАІ пропонує розписатися в протоколі.

   - Інспектор, дозвольте! Судячи по наявності постанови, Ви вже розглянули справу про адміністративне правопорушення. Однак звертаю Вашу увагу на грубе порушення законодавства. Ви просите мене поставити підпис за тим, що я був сповіщений про час і місце розгляду справи. Це не так, Ви мені нічого про це не повідомляли.

Також, я повинен підтвердити своїм підписом, що мене ознайомили з моїми правами по 63 статті Конституції та 268 Адміністративного Кодексу. Ви мене з ними не знайомили! Більш того, Ви позбавили мене цих прав.

Ви позбавили мене прав на юридичну допомогу. Ви не вивчили всі обставини справи, не врахували ступінь моєї провини, наявність пом'якшуючих обставин, моє матеріальне становище, порушивши вимоги 33 статті Адмінкодексу.

У силу всіх цих порушень, які я зараз обов'язково відображу у своїх письмових поясненнях, Ваше рішення про винесення покарання щодо мене, вважаю, неправомірним і попрошу його скасувати на місці. А якщо Ви цього не зробите, я звернуся до суду, але згодом вимагатиму відшкодування моральних і матеріальних збитків, пов'язаних зі скасуванням Вашого незаконного рішення!

І на завершення, наша порада:

Під час двох годинної пробки, не витрачайте час даремно, прочитайте ще раз Адміністративний Кодекс. Можливо наступного разу, у Вашій пам'яті спливе потрібна відповідь для інспектора ДАІ.

У нашій країні знати Закон не просто корисно, а необхідно.