Новини

Розірвання страхового поліса

Процедура розірвання поліса неприємна в декількох аспектах: трата Вашого часу, адже належить знову їхати в страхову компанію, і сумлінність страхової компанії, розірвання є гарним показником порядності компанії.

 

Для повернення коштів, фахівець страхової компанії може надати Вам на вибір пару варіантів розірвання.

 

№ 1 Повернення грошей через касу

 

Ситуація: оформили поліс Автоцивілки, але, не витративши весь період дії страховки, вирішили продати автомобіль.

 

Рішення ситуації: при розірванні Ви можете повернути невикористану частину грошей через касу. Менеджер зі страхування зобов'язаний Вам прорахувати залишок грошей з урахуванням відсотка на ведення справи. Даний відсоток використовується в кожній страховій компанії, і для різних видів страхування величина відсотка може відрізнятися. Так, наприклад, при розірванні Автоцивілки з залишку платежу знімається 27%, а для туристичного страхування - 25%. як правило, гроші в касі страхової компанії можна отримати по закінченню 10 робочих днів, але при собі необхідно обов'язково мати оригінали паспорта та ідентифікаційного коду.

 

Відмовити у процедурі повернення грошей Вам не мають права, якщо це сталося, негайно звертайтеся до вищих інстанцій. Якісна страхова компанія ніколи не відмовить у процедурі повернення грошей, неважливо який номінал Вам необхідно повернути.

 

№ 2 Перекинути залишок на рахунок іншого поліса

 

Ситуація: Ви оформили КАСКО, але вирішили продати автомобіль. Страховою компанією Ви задоволені, і новопридбаний автомобіль хочете застрахувати в цій же компанії.

 

Рішення ситуації: Вам немає сенсу робити повноцінне розірвання і отримувати гроші через касу за мінусом відсотка на ведення справи, раціонально буде перекинути залишок невикористаного платежу на рахунок нового КАСКО. У такому випадку, переноситься вся сума залишку без вирахування відсотка. Наприклад, платіж КАСКО для нового автомобіля склав 5 000,00 гривень, залишок за попереднім полісом 2 900,00 гривень, разом сума до оплати за КАСКО всього 2 100,00 гривень.

 

У таких випадках, дуже важливо потрапити на хорошу страхову компанію, саме в деталях робота сумлінної страхової компанії кардинально відрізняється від лжестраховиків.

 

Процес розірвання зустрічається досить рідко, виняток - туристичне страхування. В даному виді страхування дати поїздки не завжди залежать від самого мандрівника, адже є ще Посольство. За статистикою, з 20 страховок туристичного страхування - розірванню підлягають 5. Щоб знизити ризик відмови у візі, радимо дуже уважно заповнювати анкету, а також оформляти поліс свідомо з коридором. Раннє ми пояснювали, що таке коридор в туристичному страхуванні. Як правило, Посольство вимагає 15-денний коридор плюс до дат перебування в країні. Припустимо, Вам потрібна туристична страховка на 10 днів, 15 днів потрібно достраховать на випадок неможливості Вашого повернення в країну постійного місця проживання через госпіталізацію. Хочемо звернути увагу, що оплата за тарифом проводиться тільки на 10 днів перебування, за коридор сплачуватиметься лише незначна надбавка. Дотримуючись цих нескладних правил, Ви зможете знизити ризик відмови у Посольстві на 70%.

 

Знайте своє право як страхувальника, і сміливо звертайтеся за консультацією до страхового менеджера.