Новини

Чи можливо «підняти» агрострахування?

У всьому світі сільському господарству виділяється величезна роль у побудові економіки держави, в низці правильної взаємодії держави з агрохолдингами завжди присутнє і страхування ризиків пов'язаних з аграрним сектором. На жаль, на сьогоднішній день українське агрострахування знаходиться в підвішеному стані.

 

Про 100%-тковій готовності в піднятті страхування сільськогосподарських ризиків говорити зарано, оскільки існує ціла низка проблем. По-перше, недосконалість законодавчої бази. Прийняття Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» є беззаперечним плюсом, але в новоспеченому Законі існують нечіткі позначення «правил гри» держави і приватних страховиків. Як наслідок - відсутність чіткої стратегії впровадження аграрного страхування, що саме по собі є проблемою. По-друге, не налагоджений взаємозв'язок аграрних компаній та страховиків, а якщо бути точнішими - недовіра страховикам. Для аграріїв на це є всі причини, так як криза не обійшла стороною жодну економічну галузь, а вже тим більше страхові компанії. У зв'язку з цим, на сьогоднішній день дуже мало страхових компаній, які в змозі виробляти повноцінні виплати.

Для прискорення розвитку аграрного страхування необхідна зацікавленість з боку держави та удосконалення роботи страхових компаній у напрямку страхування сільськогосподарських послуг. На сьогоднішній день, багато страховиків не в змозі запропонувати спеціалізовані програми страхування аграрних ризиків, природно деякі можуть похвалитися і якісними прозорими договорами.

 

Відносно виходу зі сформованої ситуації економісти розглядають різні світові моделі впровадження аграрного страхування, які можна застосувати в економічному середовищі України.

 

Для України актуальним буде розподіл найбільших повноважень держави та активна участь приватних страхових компаній. Дана стратегія дозволить чітко координувати і адмініструвати страхування аграрного сектору, при цьому ризики аграріїв будуть під надійним захистом.

 

Крім усього, досить гострою проблемою в Україні є брак кадрів галузі страхування сільськогосподарських ризиків.

 

Спеціаліст, який зміг би адекватно оцінювати ризики в аграрній галузі, повинен мати профільну освіту і регулярно проходити спеціалізовані тренінги. На тлі європейських країн, ситуація України з кадрами в аграрному секторі прирівнюється до колапсу. Адже грамотні фахівці 50% успішного бізнесу.

На нашу думку, необхідно впритул зайнятися підготовкою кадрів для страхування аграрних ризиків. Впровадити систему спеціалізованої освіти та проведення тренінгів підвищення кваліфікації. Рівень «кадрової» ситуації в Україні можна легко перевірити за допомогою інтернет-ресурсів для роботодавців, Ви не знайдете не єдиного резюме по професії пов'язаної зі страхуванням аграрного сектора.

 

Конкретно для компанії АСК «ІНГО-Україна» дане питання успішно вирішене. Кадрова політика нашої компанії дозволяє співробітникам компанії проходити тренінги з перепідготовки та підвищення рівня знань за допомогою регулярних семінарів.

 

Більш детальну інформацію про страхування сільськогосподарських ризиків, Ви можете знайти в нашому інтерв'ю для газети «Україна Бізнес Ревю».