Новини

КАСКО для кредитного автомобіля

При оформленні кредиту на довгоочікуваний автомобіль обов'язковою умовою завершення операції є оформлення страховки КАСКО.

Вибір страховика або що таке акредитація

Запам'ятайте важливий нюанс. При оформленні КАСКО на заставний автомобіль, вигодонабувачем виступає банк, так як кредитний автомобіль і, по суті, є майном банку. Більш простими словами, при настанні ДТП, страхове відшкодування перераховується на рахунок банку. Детально про виплати ми напишемо трохи нижче в нашій статті.

Менеджер банку може порадити Вам певний список страхових компаній для оформлення КАСКО. Останнім часом поширюється багато розмов щодо «нав'язування» банком певного акредитованого страховика. Для початку з'ясуємо що таке «акредитація».

Акредитація (з лат. - «Довіряти») - це процес придбання офіційного підтвердження відповідності якості.

Цей термін широко використовується у сфері надання спеціалізованих послуг, не обов'язково страхових. Кожна грамотна людина має розуміти, що взаємодія двох фінансових організацій має бути взаємовигідною, це правильна логіка бізнесу та ефективного фінансового союзу. Антимонопольний комітет України зайнятий введенням різних «рамок» для припинення та запобігання процедури обмеження вибору страхової компанії страхувальником. За мірками конкурентності між страховими компаніями - ситуація з банківським страхуванням незавидна, але лише в тому аспекті, що в більшості випадків неякісна страхова компанія не може бути акредитована банком. Як ми вже акцентували увагу, заставне майно є майном банку, отже, саме банк зацікавлений в своєчасних і повноцінних виплатах від страхової компанії, коментує Вікторія Шишківська спеціаліст відділу продажів Подільського офісу АСК «ІНГО-Україна».

Природно, якщо Ви категорично проти запропонованого вибору страхової компанії від менеджера банку, наполягайте на власному підборі страховика. У нинішній ситуації, клієнт може самостійно підбирати підходящі умови і тарифи страхових компаній.

Умови банку

У разі самостійного вибору страхової компанії, банк має право висунути певні вимоги до страховика. Більшість банків вимагає оформляти страховку КАСКО з неагрегатним лімітом відповідальності. Це означає, що страхова сума протягом року не зменшується на суму виплаченого страхового відшкодування. Таким чином, автомобіль застрахований на повну вартість кредиту.

Деякі банки вимагають можливість користування страховкою будь-якого водія на законних підставах. В цьому випадку, дана умова банку, швидше виняток. В основному банки не проти, якщо в страховці КАСКО прописані декілька допущених осіб.

Обов'язковою умовою практично в будь-якому банку є вимога тільки спеціалізованого для певної марки автомобіля СТО і питання величини франшизи. Як правило, в середньому за ризиками викрадення і повна загибель береться 5%-тна франшиза, за рештою ризиків не більше 2% від вартості автомобіля.

Часто клієнти цікавляться питанням розбивки платежу по КАСКО. Для нас як для страховика, не є проблемою проявити лояльність, але в разі страхування заставного майна остаточне рішення приймає банк. Розбиття платежу буде можливе лише за письмової згоди банку.

На що звернути увагу в договорі КАСКО для заставного автомобіля?

Найчастіше в договорі прописується весь термін кредитування майна з розрахованою тарифікацією. Скажімо якщо Ваш кредит на 10 років, то в договорі КАСКО прописується тариф страхування на кожний рік до закінчення кредиту.

При подальшій пролонгації Ви можете слідувати тарифами генерального договору, але в рідкісних випадках за згодою банку, страхова компанія може застосувати менший тариф, ніж позначений у договорі. Дана процедура найчастіше можлива при значному падінні ціни на автомобіль.

Процедура угоди страхування кредитного автомобіля

Страхова компанія обирається до моменту процесу кредитування, відповідно страховка КАСКО повинна почати діяти день в день з початком терміну кредиту. Якщо Ви тільки берете кредит на автомобіль, угода страхування відбувається безпосередньо при підписанні кредитного договору. Як правило, на угоді присутні менеджер банку, менеджер страхової компанії, нотаріус та юрист.

Щорічно Вам необхідно буде продовжувати договір страхування. Якщо Ви несвоєчасно оплачуєте страховий поліс, банк відкриває кредитну лінію. Тобто, оплачена вартість КАСКО моментально плюсується до суми діючого кредиту, з кожним простроченим днем ​​оплати буде «набігати» відсоток. З цього, тримайте на «мушці» дату закінчення страхового періоду.

Як відбуваються страхові виплати?

Як ми і обіцяли, повертаємось до питання страхових відшкодувань за кредитними автомобілів. Страхове відшкодування виплачується на рахунок вигодонабувача (банку). Якщо виплачена сума відшкодування «перекриває» суму кредиту, що залишився, банк анулює борг клієнта і зараховує залишок на його рахунок. У разі якщо страхова компанія з об'єктивних причин прийняла рішення відмови у виплаті, то суму збитку в повній мірі зобов'язаний покрити клієнт з власної кишені. Тому, намагайтеся в питанні страхування заставного майна ще більш ретельно обирати страховика.