Новини

Як отримати візу?

Якщо Ви вирішили самостійно звернутися до Посольства для отримання шенгенської візи, слід знати, на що саме потрібно звертати увагу, а які умовності варто відкинути.

 

Чому іноді вигідніше самостійно звертатися до Посольства?

 

По-перше, отримуючи візу через турагенство, Ви переплачуєте в 2-3 рази. Не будемо сперечатися, що іноді хочеться заплатити більше, аби, не брати участь у всій бюрократії консульства.

 

На сьогоднішній день існує маса контор, які пропонують отримати візу в найкоротші терміни. Але ми не радимо сподіватися на доблесне надання подібних послуг, тому що найчастіше маються на увазі лише послуги кур'єра. Так, документи віднесуть в консульську чергу, але не чекайте більшого.

 

Грамотно скоротити свій час можна лише у тому випадку, коли у компанії яка надає послуги отримання візи є «своя» людина в Посольстві, але дізнатися чи так це - складно. Причому слід знати, якщо «свого» дипломата ловлять на гарячому, візу в цю країну Вам більше не отримати.

 

У консульство якої держави слід звертатися?

 

Природно, якщо Ви збираєтеся відвідати одну країну Європи, питання не логічне. Але якщо рандеву включає кілька країн, в такому випадку, необхідно звертатися до Посольства тієї країни, у якій Ви маєте намір перебувати довше. Другий ймовірний варіант, приблизно однакова кількість днів у кожній з країн, тоді запитуйте візу тієї держави через яку будете в'їжджати в Європу.

 

Які документи необхідно надавати?

 

За великим рахунком, вимоги щодо списку документів у всіх Посольствах більш менш однакові:

• заповнена анкета туриста з кількома фотографіями

• ксерокопія всіх сторінок внутрішнього паспорта, включаючи порожні. Ви повинні керуватися принципом - «краще подати більше документів, ніж менше»;

• закордонний паспорт і ксерокопія першої сторінки, але зверніть увагу, термін дії паспорта не повинен закінчуватися раніше трьох місяців з дати закінчення дії візи;

• ідентифікаційний номер

 

У питанні переліку документів завжди потрібно відштовхуватися від даних викладених на офіційному сайті Посольства. Не слухайте негативний досвід друзів і не переглядайте сумнівні сайти в надії знайти ефективний прийом для спрощення процесу документообігу з Посольством. Насправді все просто, і чим прозорішою буде інформація про Вас, тим менше запитань Вам будуть задавати.

 



 

На що потрібно звернути увагу при заповненні анкети?

 

Заповнюйте анкету чітко і розбірливо, пишіть тільки достовірну інформацію.

 

Що потрібно врахувати при наданні довідки з місця роботи?

 

• На довідці має бути печатка підприємства і підпис керівника.

• У довідці має бути вказано середньомісячний оклад.

• Деякі Посольства вимагають, щоб у довідці вказувалися точні дати офіційної відпустки.

• У довідці обов'язково потрібно вказати свою посаду і дату, з якої Ви працюєте в організації.

• У документі вказується вихідний номер і дата видачі.

 

Чи потрібно вказувати маршрут поїздки?

 

Не обов'язково, але деякі Посольства можуть запитувати таку інформацію. Якщо це не важко - вкажіть у перерахуванні країни і дати перебування в кожній з країн.

 

Обов'язково оформляти медичну страховку на період поїздки?

 

Так, туристичну страховку Ви повинні подавати разом з основним списком документів. Не ризикуйте купувати страховку біля Посольств, в кращому випадку Вам відмовлять у візі, а в гіршому - за кордоном при захворюванні або форс-мажорній ситуації можуть виникнути дійсно серйозні проблеми. Якісна страхова компанія обов'язково повинна бути акредитована в Посольствах України, тільки у цьому випадку страховий поліс несе захист і є документом для Посольства.

 

Які Посольства найсуворіші?

 

Посольства Греції, Чехії, Великобританії, Італії. Хоча все суб'єктивно, можливо конкретно для Вас, дані Посольства виявляться найлояльнішими.

 

Цікаві «візові» факти

 

Якщо людина раннє відвідувала Південну Осетію або Абхазію, віза до Грузії автоматично анулюється. А особи, у яких є віза в Ізраїль не можуть в'їхати на територію деяких мусульманських країн, таких як: Ємен, Лівія, Ліван, Судан, Сирія, Бахрейн, Кувейт, Саудівська Аравія і Пакистан. Ось така «дружба народів».