Новини

«Зимове КАСКО»

Нарешті дочекалися зими, снігопади, замети, діти в захваті від катання на санках ... Друга сторона медалі - ожеледь, засніжені дороги, обмерзлі тротуари, величезні брили льоду на дахах будинків.

Сильні снігопади, а згодом нечищені від снігу дороги, викликали шквал критики на адресу Голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова, який не зміг організувати нормальне прибирання снігу на вулицях міста.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про дорожній рух", всі учасники дорожнього руху мають право на безпечні його умови і на відшкодування збитків, заподіяних в результаті невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху. Тому, потрапивши в ДТП через поганий стан дороги, не відкидайте ідею подати в суд на комунальну службу.

При цьому, на місці ДТП, сфотографуйте стан проїжджої частини, також, вказуйте в протоколі свідчення свідків про стан дороги.

На жаль, кількість ДТП за такої погоди різко збільшилася. Саме з цього, зараз для багатьох такий актуальний аспект добровільного страхування автомобіля (КАСКО).

Давайте розглянемо 4 найчастіших ризику, що чекають нас на засніжених дорогах:

  • подряпина бампера або нижньої частини автомобіля
  • падіння снігу, дерев на автомобілі
  • прихована в заметі перешкода (стовпчик, висока бровка та інше)
  • замети на ожеледиці

Крім якісної страховки КАСКО, Вам необхідно особливо ретельно стежити за автомобілем.

  1. Захищайте дверні замки. При митті автомобіля в мороз стежте, щоб дверні отвори і кромки дверей, були витерті насухо.
  2. Чистка фар. В негоду мийте фари, після чого насухо витріть їх м'якою ганчіркою - щоб уникнути подряпин на склі.
  3. Захищайте автомобіль від корозії. Після миття автомобіля, відстежуйте, чи не з'явилися нові пошкодження лакофарбового покриття від ударів каменів або глибокі подряпини.
  4. Чистка лобового скла. Забудьте відскрібати лід зі скла! Увімкніть обдув і дочекайтеся, щоб він підтанув. Можете скористатися спеціальним засобом для очищення стекол. Не запускайте склоочисники на вкритому льодом склі, Ви можете зруйнувати їх робочу крайку. На ніч "двірники" слід піднімати, щоб за ніч вони не примерзли до скла.
  5. Перевіряйте аварійні аксесуари. Автомобілі навіть взимку можуть спалахнути.
  6. Догляд за акумулятором. Якщо запуск проблемний, звертайтеся на СТО. Але почніть з акумулятора, і вже в наступний етап - перевірте контактну групу системи запалювання.
  7. Бачок омивача скла. Взимку це справжня проблема для автолюбителів. Не забувайте стежити за рівнем рідини в бачку омивача.
  8. Мийка машини. Суміш з бруду і солі, якою посипають вулиці залишає білястий наліт. Він - наймогутніший каталізатор корозії, від якого потрібно позбуватися як можна швидше. Струменем води під тиском грунтовно миють днище і колісні арки, а також проблемні місця на кузові, які є у багатьох сучасних автомобілів.

Дотримуючись всіх вищевикладених автопорад, зимова їзда на автомобілі буде приносити лише задоволення.