Новини

Обмін прав спрощений!

Останнім часом, водіям Україна не солодко. Тільки й доводиться встигати запам'ятовувати нововведення реформ, законодавчих актів, які влада активно почала впроваджувати в життя. Однак, можна прослідкувати дуже приємну тенденцію. Ми рухаємося «в бік Європи», а значить прогресуємо. Зі скасуванням довіреності, проходженням техогляду, впровадженням європротоколу, нас чекає ще одна гарна новина - спрощення процедури обміну водійських прав.

На сьогоднішній день, в Україні обмін прав для осіб, які протягом останніх 12 місяців не керували ТЗ, проводиться тільки після здачі теоретичного і практичного іспитів (чинна редакція «Положення про порядок видачі водійських посвідчень та допуску громадян до керування транспортними засобами») . Причому для обміну прав без складання іспитів водієві необхідно документально підтвердити факт того, що він упродовж останніх 12 місяців керував ТЗ. Таким документом вважається техпаспорт на особистий автомобіль, тимчасовий реєстраційний талон, або довідка з роботи (таку довідку зазвичай запрошують професійні водії). Щоб уникнути непотрібної витрати часу на складання іспитів, водії вирішували питання шляхом «покупки» талонів або доручень. Але, по суті, ні техаспорт, ні талон, і тим більше довідка, не дають гарантії безперервного водійського стажу.

Саме тому, ДАІ і пропонує усунути вимогу щодо вищенаведеного Положення (пункт 26), підготувавши проект постанови Кабінету Міністрів України, яким вносяться відповідні поправки.

Звідси випливає, що якщо Ви вирішите обміняти водійські права у зв'язку зі зміною особистих даних водія, або старий зразок обміняти на новий, така процедура буде проводиться шляхом нескладної і швидкої процедури в МРЕВ! Тяганини з паперами більше не буде.