Новини

Куріння за кермом ЗАБОРОНЕНО

Якщо для курців не є стримуючим чинником власне здоров'я - таким фактором може стати вилучення водійських прав.

 

Тиждень тому, жителів Аргентини приголомшила новина заборони куріння за кермом. Поки що даний законопроект прийнятий лише в одному місті - Кордова. За кількістю населення Кордова займає друге місце в країні після столиці Аргентини Буенос-Айреса. Можна тільки уявити, яка кількість курців населення збентежиться на новоспечену заборону.

 

Людині, яка буде палити за кермом, загрожує штраф близько 112 $ або тюремне ув'язнення на термін від 15 до 90 днів. Дане порушення по тяжкості прирівняли до управління в стані алкогольного сп'яніння.

 

Ми, як страхова компанія, підтримуємо прийнятий законопроект в Аргентині, так як знаємо на практиці, яка кількість ДТП провокує куріння за кермом.

За статистикою, в Україні 31% ДТП відбувається внаслідок куріння водіїв. Ця цифра сприймається не так страхітливо як реальна кількість аварій. Куріння за кермом небезпечно тим, що відволікає Вашу увагу в дорозі, для ДТП достатньо частки секунди.

 

На що відволікається курець за кермом?

• Прикурювання. В середньому прикурювання займає 3-5 секунд, цього достатньо, щоб непомітно пролетіти 70/90 метрів по трасі всліпу. Середньостатистичний курець-водій в день курить 1,5 - 2 пачки сигарет, в одній пачці 20 сигарет, можете уявити ймовірність ДТП за кермом?

 

Буквально минулого тижня, ми мали справу з подібним випадком. Наш Клієнт потрапив в аварію з причини прикурювання за кермом. ДТП сталося на Повітрофлотському проспекті, завдяки везінню потерпілих пасажирів не виявилося, але от ремонт автомобіля оцінено в 21 000 гривень, на щастя Клієнт застрахований за КАСКО - коментує Вікторія Шишковська фахівець зі страхування Подільського офісу АСК «ІНГО Україна-».

 

• Падає попіл. Даний фактор провокує не меншої уваги водія, так як розуміння того, що зараз в оббивці салону або одязі з'явиться дірка - на дану секунду затьмарює пріоритети водія. Хто починає судорожно струшівать попіл з колін, а хто і зовсім кидає кермо.

 

• Сигарета - бумеранг. Якщо на швидкості понад 100 км. викинути сигарету у вікно, потоком повітря сигарету може затягнути назад в заднє відкрите вікно.

 

Ситуація дуже неприємна і якщо вчасно не вжити певні дії, загоряння автомобіля довго чекати не доведеться.

 

Ми сподіваємося, що прийнятий законопроект в Аргентині підтримають і інші країни, куріння за кермом шкідливо подвійно!